Sac dökülmesine iyi gelen sampuanlar nelerdir?

Arkadaşlar merhaba, Uzmanlar açıklıyor, bugün ki konumuz hangi şampuanlar yeni dökülmeye başlayan saçlara iyi gelir onları tekrar çıkartır hakkında. Biliyorsunuz genetik bir problem olan saç dökülmesine çarelerimiz her zaman vardır. Doğada var olan çoğu bitki insanlar için bir velinimettir, bunları kullanıp saç dökülmesine karşı önlem alabiliriz. Peki saç dökülmesine karşı kullanılacak şampuanlar nelerdir ?

Saç dökülmesi ne neden soruna bağlı olarak, çok farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Aniden veya yavaş yavaş gelip sadece kafa derisi ya da tüm vücudu etkileyebilir. Diğerleri kalıcı ise saç dökülmesi bazı türleri, geçicidir.

Saç dökülmesi belirtileri ve semptomları şunları içerebilir:

Kademeli başın üst inceltme. Bu erkekler hem de kadınlar etkileyen, saç dökülmesinin en sık görülen tipidir. Erkeklerde saç genelde M. Kadınlar genellikle alında saç çizgisi korumak ama kendi saç kısmının genişletilmesi karşılaşabilirsiniz harfi benzer bir çizgide alından çekilmeye başlar.
Dairesel veya yamalı kel noktalar. Bazı insanlar genellikle bir inç (2.6 cm) çapında yaklaşık pürüzsüz kel noktalar, deneyim. Saç dökülmesi Bu tür genellikle sadece kafa derisi etkiler, ama bazen de sakal ve kaşları oluşur.Saç düşer önce bazı durumlarda, cildinizi kaşıntılı veya ağrılı olabilir.
Photograph showing male-pattern baldness (androgenetic alopecia) 
Saç Ani gevşemesi. Bir fiziksel ya da duygusal şok saç gevşetmek için neden olabilir. Asılarak nazik sonra bile penye veya saç yıkama veya saç Handfuls çıkabilir. Saç dökülmesi Bu tür genellikle incelme genel saç ve kel olmayan yamalar neden olur.
Photograph showing female-pattern baldness
Erkek tipi kellik
Photograph showing patchy hair loss (alopecia areata) 
Yamali saç dökülmesi (alopesi areata)
Photograph showing traction alopecia 
Traksiyon alopesi


Tam vücut saç dökülmesi. Bu tür kanser için kemoterapi gibi bazı koşulları ve tıbbi tedaviler, tüm vücut üzerinde saç kaybına neden olabilir.Saç genellikle tedavi sona erdikten sonra tekrar büyür.
Bir doktoru görmek için zaman
Eğer ani veya yamalı saç dökülmesi ya da saç tarama veya çamaşır Olağan saç dökülmesi daha fark ederseniz doktorunuzla konuşun. Ani saç kaybı altta yatan tıbbi durumun habercisi olabilir ve tıbbi tedavi gerektirebilir.

0 kisinin yorumu: