Kadınlarda Saç Dökülmesinin 9 Nedeni

Herkes saçlarını dökülür, ama kadınların nadirende olsa dökülen saçları bir gün aniden yolunuyormuş gibi olur ve dipden gelir bu gibi durumlarda hemen bir dermatologa başvurarak kontrolünüzü yaptırın aksi taktirde kel bir kadın olabilirsiniz. Unutmayın erkekler için sakal neyse kadınlar için de saç öyledir. Saç herşeydir saç yoksa siz de yoksunuz.


Herkes saç kaybeder. Eğer kuru üfleme yaparken O, sabah duş sırasında olur, ya da bunu hızlı bir verdiğinizde fırça ve bu normaldir. "Ortalama olarak, biz yüz kıllar günde elli kaybetmek," Francesca Fusco, MD, saç dökülmesi konusunda uzmanlaşmış bir New York dermatolog diyor. "Bu sadece kendi çevrimleri geçiyor saç, ve yerine yeni bir şey olmayacak." Fakat saç dökülmesi bir dermatolog ve olası tedavi ile bir değerlendirme ihtiyacı daha ciddi bir tıbbi durumun belirtisi olabilir. İşte dokuz saç dökülmesi nedenleri ve onlarla nasıl başa vardır.

Telogen Effluvium

Hair-Loss-In-Women.jpg (500×500)
Telogen effluvium styling, şampuanlama veya fırçalama genellikle her gün saç büyük miktarda döken olan bir gebelik sonrası ortaya fenomeni, majör cerrahi, ciddi kilo kaybı ya da aşırı stres, vardır. Ayrıca bu antidepresanlar, beta-blokerler, ve steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar gibi bazı ilaçlar, yan etkisi olabilir. Telogen effluvium boyunca saç "dinlenme" dökülme içine hızlı bir şekilde geçmeden önce faz veya telojen faz içine büyüyen aşamasından normalden daha hızlı geçer.

Belirtiler: Telogen effluvium Kadınlarda genellikle stresli bir olay sonrası saç dökülmesi 6 hafta ila 3 ay fark. Zirveye anda, saç avuç kaybedebilirsiniz.

Testler: Orada telojen için hiçbir testlerdir, ancak doktorunuz yeni yaşam olayları hakkında sormak ve düşmüş saç kökleri üzerindeki küçük "club-şekilli" ampuller için görünebilir. Ampuller döngüsü stres nedeniyle hızlandırdı olabileceğini düşündüren, saç büyüme tam bir döngü boyunca gitti demek.

Ne yapabilirsiniz: saç kaybını yavaşlatır kadar bu hamilelik veya majör cerrahi gibi bazı durumlarda, size zaman kollamak zorunda kalabilirsiniz. Ilaç suçlu ise, ilaçların dozaj düşürücü veya geçiş konusunda doktorunuzla konuşun. Bu kadar strese bağlı ise, anksiyete azaltmak için elinizden geleni yapın.

black-woman-losing-hair.jpg (405×395)Kalıtsal Saç Dökülmesi


Ne Prematüre Gri Saç Nedenleri? Video İzle

Ne Saç Ekimi için çalışıyor? Video İzle

Alopesi Nedir? Video İzle
Genetik saç dökülmesi androgenetik alopesi olarak bilinen ve Amerikan Dermatoloji Akademisi'ne göre, saç dökülmesinin en sık nedenidir. Eğer ebeveynlerin her ikisi de saç dökülmesi olsaydı olması daha olasıdır olsa gen, ailenin ya annenin ya da baba tarafı miras olabilir.

Belirtiler: Bu özelliği olan kadınlar patlama arkasındaki saç çizgisi incelme geliştirmek eğilimindedir, Pamela Jakubowicz, MD, New York Montefiore Tıp Merkezi bir dermatolog diyor. Durum yavaş yavaş gelişir ve erken 20'li olarak başlayabilir. Annenin de inceltme bu desen varsa, savunmasız olabilir. Bazı durumlarda, saç dökülmesi tüm kafa derisi boyunca yayılmış, yani dağılmış olabilir.

Testler: Sizin dermatolog kalıtsaldır ve diğer nedenleri ekarte etmek için kan tahlilleri isteyebilir olmadığını belirlemek için saç dökülmesi desen inceleyeceğiz, Dr Jakubowicz diyor. Kafa derisi bir biyopsisi bazen saç köklerinin minyatürize folikülleri, kalıtsal saç dökülmesi bir SureFire işareti ile değiştirilir olup olmadığını görmek için yapılır.

Ne yapabilirsiniz: günde iki kez saç derisine Minoxidil (Rogaine) uygulayarak saç dökülmesi Yavaş. Kadınlar gereksiz yan etkileri önlemek için bir düşük güç formülü kullanmanız gerektiği halde ilaç, hem kadınlar hem erkekler çalışmaktadır. Hamile veya emziren iseniz Kadınlar minoksidil kullanmamalısınız. Erkekler Finasterid (Propecia), bir oral ilaç ile tedavi edilebilir.

0 kisinin yorumu: