İşitme Kaybı Genel Tedavisi 2013


Geçici ya da geri dönüşümlü işitme kaybı tedavisi genellikle işitme kaybının nedenine bağlıdır. Kalıcı işitme kaybı tedavisi işitme cihazları kullanırken ya da implantlar işitme içerir.

Sizin ve ailenizin yaşlanmanın bir parçası olarak kalıcı işitme kaybı görüntülemek olsa da, uygun tedavi çok önemlidir. İşitme kaybı, yalnızlık, depresyon, ve bağımsızlık kaybına katkıda bulunabilir. Tedavi işitme geri getiremem, ancak iletişim, sosyal etkileşim, iş ve günlük aktivitelerini daha kolay ve daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Geri dönüşümlü işitme kaybı tedavisi, oluşma nedenine bağlıdır. Genellikle başarıyla tedavi edilir. Neden İşitme kaybı:

sagirlik.jpg (487×294)Eğer ilaç alarak durdurmak sonra Ototoksik ilaçlar (aspirin veya ibuprofen gibi) sık sık geliştirir.
Böyle bir orta kulak enfeksiyonu gibi bir kulak enfeksiyonu, sık sık kendi başına kadar temizler, ancak antibiyotik gerekebilir.
Kulak veya kafa bir yaralanma kendi iyileşmek olabilir veya ameliyat gerekebilir.
Otoskleroz, akustik nöroma veya Mnire hastalığı ilaç veya ameliyat gerekebilir.
Bir otoimmün sorun genellikle prednizon kortikosteroid ilaçlar ile tedavi edilebilir.
Kulak kiri çıkarma balmumu ile tedavi edilir. Bir pamuklu çubukla ya da balmumu kaldırmak için denemek için keskin bir nesne kullanmayın. Bu kulak içine daha derin balmumu itebilir veya yaralanmaya neden olabilir. Güvenle sertleşmiş kulak kirini nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi için, konu Kulak kiri bakın.
Böyle yaşa bağlı ve gürültüye bağlı işitme kaybı gibi kalıcı işitme kaybı,, işitme cihazları genellikle duymak ve iletişim ne kadar iyi artırabilirsiniz. Bu cihazlar, aşağıdakileri içerir:

İşitme cihazları. İşitme cihazları (yükseltmek) yüksek sesle geliyor olun. Onlar işitme geri değil, ama onlar daha kolay çalışması ve iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Işitme farklı bir resme bakın. Zaman zaman işitme testleri yaptırmak işitme ayarı gerektiğinde sizi bilmek yardımcı olabilir.
 İşitme Kaybı: Ben İşitme almalıyım?
Böyle bir koklear implant gibi implant işitme cihazları. Implantlar işitme birkaç çeşit işitme sorunları belirli türleri için, her biri mevcuttur. Bazı implant cihazları kulak dışında giyilen gerektirir. Yeni implantlar kulak içinde yer alır.
Yardımcı dinleme cihazları, uyarı cihazları ve diğer iletişim araçları.

0 kisinin yorumu: