Yüzüklerin Efendisi - Beorn kimdir


Beorn Bir Norveçli, bir Shape-shifter ve Beorning kabile reisi oldu. Beorn'un insanların bir zamanlar Üçüncü Çağ'ın son yüzyıllarında Dumanlı Dağlar ile Kuyutorman'ın arasındaki Anduin'in vadinin Kuzey yerleşim. Onlar Goblinler ve Warglar gelen Carrock arasında Ford korunuyor.
HistoryEdit
Beorn büyük bir siyah ayı dönüşebilecek büyük gücü, ile, bir çılgına savaşçıydı. İnsan formunda, o kocaman kolları ve büyük bir sakallı, uzun boylu, siyah saçlı bir adam olarak görünür. Beorn böyle atlar ve köpekler gibi, evindeki birçok hayvan tuttu. , Kendi forelegs şeyleri yaparken onun köpekler, örneğin, kendi arka ayakları üzerinde yürüyebiliyordu masa seti, ve konuşma yeteneğine sahip olduğunu; O'nun hayvanların hepsi son derece zeki idi. Beorn atları da kendi Efendimizin ne dediğini anlamak olabilir. Beorn o ayılar ile iletişim olabilir gibi, aynı zamanda hayvanların dilinde konuşma yeteneğine sahip olduğunu ve onun köpekleri ile konuştuğumda, onun sözleri konuşma çeşit içine bükülmüş havlar gibi geliyordu.
Beorn Thorin Meşekalkan ve cücelerin kendi şirketi (12 diğerleri), Hobbit (Bilbo Baggins), ve Sihirbazı (Gandalf) için barınak sağladı, ve bunları daha sonra 23 Kasım 2941 tarihinde Beş Ordular Savaşı'nda Goblinler bir ordu mücadele yardım . Beş Ordular Savaşı'nda Beorn goblin kabile reisi Bolg öldürdü. Onun evine ulaşıncaya kadar savaştan sonra, Beorn eve dönüş yolculuğunda aracılığıyla Gandalf ve Bilbo eşlik etti.
Beorn-nasmith.jpg
Beorn oğlu Grimbeorn sonunda TA 3018 yılında reisi olarak göreve devraldı.

0 kisinin yorumu: