Radagast kimdir (The Hobbit)

Radagast başlangıçta Yavanna bir Maia ruhuydu ve Aiwendil, anlamı 'kuş sevgilisi' denirdi. Boyunca 1000'den TA yılında Orta Dünya'ya geldi Istari biri olarak seçildi. O küçük Erkekler ve elfler ilişkiler ile ilgili oldu ama bitkiler, kuşlar ve hayvanlar çok daha bilgili. O Büyük Nehri üzerinde sevindirmek Alanlar yakınındaki, Kuyutorman'ın batı saçaklarda, Rhosgobel yaşadı.Elrond'un Divanı'nda sırasında, Gandalf "şekil ve renk değişiklikleri ustası" olarak Radagast ifade eder. Bu da Radagast değil Beorn aksine bir şekil değiştirici olabilir anlamına gelir.Radagast, diğer sihirbazlar gibi, Orta Dünya'nın Üçüncü Çağ'ın 1000 yıllarında Valinor'un geldi ve Maiar biriydi. Vala Yavanna Saruman Saruman onu hor oldu nedenlerinden biri olabilir, bir arkadaşı olarak Radagast kabul etmek zorunda.

Onun iyi arkadaşı Gandalf ile RadagastTheGoldenSickle tarafından eklendiRadagast farkında olmadan Gandalf yakalandı Orthanc için Gandalf cezbetmek için Saruman tarafından kullanılmıştır. Ancak, Radagast da bilmeyerek orada Gandalf yolculuğun kartallar uyararak gri sihirbazı kurtarmak yardımcı oldu. Bu Yüzük Savaşı onun tek gerçek katkısı oldu.Elrond gelen haberciler Sauron'a karşı mücadele onun yardım için Radagast yaklaşmaya çalıştı, onlar Rhosgobel boş yaptığı konutların bulundu. Yüzük Savaşı'ndan sonra, akıbeti bilinmemektedir.Hobbit yılında Gandalf Açıklamalı Hobbit bir açıklama da, bu aslında sadece anlamına dostluk olmayacak ve gerçek yakın akrabalık olabileceği söyleniyor gerçi Radagast, kuzeni olduğunu söylüyor.
Bu o Orta-Dünya'ya için gönderildi misyonunu yerine getirmek için başarısız oldu ve bu nedenle Valinor'un dönmek mümkün olduğunu mümkündür. Ancak, o Gandalf ve Saruman'ın farklı bir amaç için Orta Dünya'ya gönderilen ve yerine halkların daha Orta Dünya'nın kuşlar ve hayvanlar üzerinde izlemek gerekiyordu olması da mümkündür. Bu durumda olsaydı, onun misyonunu yerine getirmiş ve Valinor'un dönmek başardı olabilir.
AbilitiesEdit
Radagast olarak yeni fragmanı görüldüYaxleySnape tarafından eklendiÇok Radagast yetkileri veya becerileri hakkında bilinen değil nispeten ikincil karakter, olmak, ama bir Istari olmak, onun zihinsel ve fiziksel yeteneği, normal erkeklere oranla önemli ölçüde daha yüksek ve onun personeli ile sihirli kullanabilirsiniz.Vahşi onun çoğu zaman harcama nedeniyle Radagast bile saygı ve Eagles dostluk sahip bitki ve hayvanların büyük bir anlayış vardır. Ayrıca, onun herbologist bilgi birikimimiz nedeniyle, o güçlü zehirleri ve tıbbi ilaçları oluşturmak için yeteneğine daha fazladır.Radagast ayrıca memnun herhangi bir biçimde onun hröa değiştirebilirsiniz, ama bir "şekil ve renk değişiklikleri efendisi" olduğunu belirten bir açıklama shapeshifting onun becerilerini bile Aynur için yüksek olduğunu ima eder.
ScenesEdit arkasındaO Orta Dünya'ya ayrıldığında veya eğer bilinmemektedir. Tolkien o da hayvanlar ve bitkiler ile saplantı, bu yüzden muhtemelen o başarısız ve onuru ile dönmek için izin verilmeyebilir haline gelerek Wizards biri olarak görevini terk etti yazıyor. Tolkien ayrıca Radagast başarısızlığı Saruman'ın gibi büyük ve o sonunda Ölümsüz Topraklar'a dönmek (veya tercih) izin verilmiş olabileceği o inanmadığını yazdı. Diğer taraftan ise, Yavanna tarafından atanan Radagast birincil misyonu aslında Orta Dünya'nın flora ve fauna çok üzerinde izlemek ve Sauron'un Orta Dünya'yı ele takdirde büyük olasılıkla durumda onların hayatta kalmasını sağlamak için yapılmış ve olabilir Bu, o başardı.Kompozisyon Unfinished Tales "Istari" göre, adı Radagast Adûnaic, Númenor'un dilinde "hayvanlar ihale" anlamına gelir.
Ancak, bir sonraki not Tolkien'in adı Anduin'in Vales of Men dil ve onun anlamını interpretable.The adını Radagast aslında Anglo-Sakson olabilir ve birkaç yorumlanması olabilir, ama olmadığını söyledi Orta Dünya Dilleri göre, bu isim bir Slav pagan tanrısı türetilmiştir. Adı Radegast Batı Slav az tanrı biri için bir isim oldu. O Sun, savaş, bereket ve hasat tanrısı. Ayrıca Radigost, Radhost, Radhošť, Redigast olarak adlandırılır.
O Tolkien'in bu isim kullanılır ve Radagast yarattığı mümkündür. (Slav dilleri bakınız)

Kuzey video oyunu Savaşı Radagast.NickP267 tarafından eklendiAdaptationsEdit in tasviriKarakter Radagast ve ona hemen hemen tüm referanslar (görünmeyen bir güç tarafından yönetilen benign Eagles varlığı hariç) Peter Jackson'ın yönettiği Yüzüklerin 'Efendisi filmi sürümlerinde kullanılan değildi. Karakter de aynı adı taşıyan 1978 animasyon filmi yoktur.Radagast şöhret Doktor aktör Sylvester McCoy tarafından canlandırılan Peter Jackson'ın ilk Hobbit filmi, içinde görünmüyor. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk, Radagast hayvanlarla iletişim ve yaşam için yeni ölmüş bir kirpi geri edememek gibi otlar ve ilaçların büyük bir bilgi, gösterir yapabilirsiniz. Ayrıca bu tür Dol Guldur araştırırken Angmar'ın Büyücü-Kralı (ya da onun çağırdı gölge) tarafından bir saldırı savuşturmak için edememek gibi parça zorlu savaş yeteneklerini, gösterilir. Ransportation Onun tercih formu sopalarla yapılmış ve Rhombostel tavşan tarafından çekilen bir kızak olduğunu. Kızak Gundaband Warglar bir paket depar yeterince hızlıdır.
Radagast Ayrıca Yüzüklerin Üçlemesi'nin Jackson Rabbi bağlı ticaret kart oyunu görünür ve video oyunları Yüzüklerin Efendisi: Kuzey Savaşı ve Online Yüzüklerin Efendisi: Shadows of Angmar.

0 kisinin yorumu: