Milli Piyango'da büyük ikramiyeyi kazanma olasılığımız ne kadar? 2013


Birinin "Nasıl piyango kazanmak mı?" Diye sormak, kör şans oyunu başarı garanti takip edebilecek bir strateji var sanki duydum. Biraz düşündükten sonra olsa da, ben soruya iyi bir cevap olduğunu fark:

Oynamayın.

Onlar karlı çünkü çekilişler var nedeni olduğunu, diğer bir deyişle, onlar ödemek daha fazla para getirmek. Bu durumda değilse, piyango iflas gitmek istiyorum ve kazananlar ödemek için yeterli para olmazdı. Yani, bir bütün olarak, piyango oynamak insanlar para kaybedersiniz. Oran onların lehine değildir sadece.

Piyangolar sık ​​kazanacak her 36 bir bilet üzerinden, yani "36 1" gibi bir şey olarak kazanma olasılıkları listeler. Onlar sadece bir şey kazanma oran olduğuna göre demek. Eğer eşleşen numara bir çift almak ve size bir şey kazandı anlamı, $ 3 kazanırsınız. Ve gerçekte, bir piyango, hemen hemen her kazanan tek haneli çeşididir: $ 3, $ 4, belki 7 $. Eğer piyango 36 $ harcama ve 36 bilet satın alırsanız, ortalama bir zaman kazanacak ve bu kazanan bilet hemen hemen her zaman 3 $ veya 4 $ çeşitli olacaktır. Tebrikler, sadece 33 $ kaybetti.

Tabii ki, hiç kimse 3 $ ödül kazanmak için piyango oynar, onlar ikramiyeyi kazanmak için oynarlar. Amacınız emekli ve bir yerde bir sahilde yaşayan ve memurlar bu zengin insanlar yemek olduğunu ne olursa olsun elle beslemek zorunda böylece para bir dipsiz miktarda yapmaktır. Bu kadar çok insan her yıl piyango biletlerini, topluca, milyarlar harcamak nedeni budur. Peki gerçekten piyango kazanma ihtimali vardır - bilirsin, ikramiye isabet?

Temelde, sıfır.

Tabii, insanlar bazen kazanırsınız. Bu olabilir. Ama bütün pratik amaçlar için, hayır, size olmayacak.

Büyük piyango programları İki, Powerball ve Mega Millions, gerçekten milyoner tarzı hayatınızın geri kalanı için kapalı yaşayabildiğim ödemeleri ile, gerçekten çok büyük ikramiyeler sunuyoruz. Çoğunlukla, kimse onları kazanır, çünkü ikramiyeler öylesine büyüktür nedenidir. Birçok eyalette biletleri, ve henüz her piyango satın milyonlarca insan ve milyonlarca düzenli tek bir ikramiye kazanan kalmadan hafta gider. Bu nasıl mümkün olabilir?

Merak etmeyin, bu bir komplo değildir. Kazananların eksikliği sadece tamamen mümkün değil, muhtemel. Birisi kazanma ihtimali çok küçük olduğu için piyango komisyonları, kimse kazanacak, genellikle, biliyorum. Powerball için herhangi bir bilet ile büyük ikramiyeyi kazanma oran 146.107.962 1 vardır. Mega Millions için oran 175.711.536 1'dir.

Aslında, sıfır şans bu iş iki dışarı.

Senin için perspektif olduğunu koyalım. ABD'de 290 milyon kişi, kabaca vardır. Bu insanlar iki film yıldızları Brad Pitt ve Angelina Jolie. Yani, ön kapıyı çalarsa sonraki kişi Brad Pitt ya da Angelina Jolie ya olduğu oran 145.000.000 1 söylemekle aynı olan, 290,000,000 yaklaşık 2 'dir. Hangi Powerball jackpot (146.107.962 1) kazanma oran olarak yaklaşık aynıdır. Brad Pitt ya da Angelina Jolie, kapıyı çalmak olacak mı? Tüm bu herhangi bir uzak ihtimal var mı? Hayır mı? Eh, sen Powerball kazanan var aynı oran var. Mega Millions ile, oran daha da düşüktür.

. (Unutmayın, bu örnek ile birlikte, Tom Cruise ya da Katie Holmes, kapıyı çalmak için olsa bile, Yani Brad ya da Angelina da olmak zorunda - bu ne olacak değil, tabii ki - ama bile Komşunu sonra merdiveni, ve Brad Pitt kadar gösterir ödünç yanına gelirse zaman oldu, hala piyango kazandı olmazdı. Ayrıca, darbelere çok sonraki kişi olmak zorundadır. Yani, hala. Teşekkür kaybetti oynamak için.)


Unlikely? Eh, hatta Bruce Willis piyango kazandı olmamıştı. Chuck Norris, belki, ama Bruce Willis.
Hala kazanma herhangi bir şans var mı? Adlı diğer bazı örnekler deneyelim. Eğer, kişisel olarak, hiç bir süpermodel kalma herhangi atış var mı? Eh, bir kazanan Mega Millions bilet (88,000 1) almak için daha ünlü bir süpermodel bugüne olasılığı 2.000 kat daha fazladır. Hiç yıldırım çarptı? Eğer şanslı. Bu kazanan Powerball numaralarını (576,000 1) sahip olarak 250 kat fazla olduğu muhtemeldir. Film Armageddon hatırlıyor musun? Böyle bir asteroid aslında yaşamda Dünya'ya isabet ve öldürme oran (20.000 1) Mega Millions kazanmaktan daha büyük olasılıkla 8.800 kez tahmin edilmektedir. Ve hatta Bruce Willis, aslında bir şey başarısız olacağını imkansızlığını gerektirir.

Tabii ki, tek bir bilet için oran esas alınmaktadır. Ben birden fazla bilet satın ne varsa, merak edebilirsiniz? Benim oran yüksek olmayacak mı? Tabii, bir imkansızlığı daha fazla para atmak istiyorsanız. Oran değişebilir, ama paranızı beklenen getiri hala aynı.

Burada ne demek istediğimi: Eğer daha fazla bilet satın almak ve şansınızı artırmak istiyorsanız, sadece tüm yol gitmek ve mümkün olan her bilet alabilirdik - Mega Millions tüm 175.711.536 sayı kombinasyonları, örneğin. Sonra kazanma şansınızı 1 1 olurdu, siz ikramiyeyi kazanmak için garanti olacaktır. Aferin sana! Ve bu sadece 175.711.536 $ maliyeti!

Ama bekle - ödeme normalde $ 175,000,000 değildir. Yani, ikramiye saygın bir 50.000.000 $ veya $ 100 milyon olsa bile, sadece çok para kaybetti. Eğer jackpot tüm tutmak için alamadım çünkü ikramiye 175.000.000 $ olsa bile, yine de, para kaybetti. Şimdi para istiyorum, ve "götürü" seçeneği alırsak, o zaman ödeme ancak yarısından fazlasının bu miktarı: yaklaşık 100 milyon dolar. Ve bu vergi öncesidir. Vergi sonra, ya da öylesine yaklaşık 72.000.000 $ bahsediyoruz. Sadece piyango kazandı, ve bu süreç içinde 100 milyon dolar kaybetti. O -59% bir yatırım getirisi var.
milli_piyango_yilbasi_cekilisi_buyuk_ikramiye_tam_liste_sonuclar_31_aralik_2012_h97513.jpg (379×343)
Büyük piyango ikramiye daha yüksek olduğu, şimdiye kadar - Jackpot üzerinde 423.000.000 $ olsa bile bu senaryoda bile kırmak için tek yoldur. Başkası da kazanan bilet satın eğer Ve o zaman bile, size kazanç bölmek zorunda.

Diğer bir deyişle, piyango kazanmak için çalışan bir kaybetme önermedir. Bu, mali satın kadar büyük ikramiye ya da kaç bilet olursa olsun mantıklı değil, ve kazanan numaralar toplama oran aslında sıfırdır.

Delil bir final parçası olarak, ben bu sunuyorum - ben bile bir bilet almadan piyango kazanan insanlar hakkında gördük birkaç öykülerden biri. Uzunca bir zaman önce, birisi sadece bir piyango bileti kazanan bulur. Bu, teknik olarak, hiç bir bilet almadan piyango kazanma ihtimali sıfırdan büyük olduğu anlamına gelir. Bir milyar Muhtemelen 1, ama sıfır hala daha fazla. Bir kazanan bilet satın alma olasılıkları da neredeyse sıfır olduğu için, o birileri hiç bir bilet satın almak ya da olmasın piyango kazanma aynı şansı hakkında olduğu söylenebilir.

Peki, piyango kazanmak mı? Oynamayın.

0 kisinin yorumu: