Mark Zuckerberg kimdir, hayatı, eğitimi ve facebook

859711207168.jpg (200×177) Mark Zuckerberg üniversite yurdunda ortak kurulan sosyal ağ sitesi Facebook üzerinden 14 Mayıs 1984 tarihinde doğdu. O sitede konsantre onun ikinci yıl sonra Harvard bıraktı, ve kullanıcı tabanı Zuckerberg milyarder yapım, 250 milyondan fazla kişi büyüdü. Facebook doğum son filmi Sosyal Ağ tasvir edilmiştir.
Erken Yaşam

Mark Elliot Zuckerberg, rahat, iyi eğitimli bir ailenin çocuğu olarak Dobbs Ferry, New York, 14 Mayıs 1984 tarihinde doğdu. Babası Edward Zuckerberg, ailenin evine bağlı bir muayenehanenin koştu. Annesi, Karen, çiftin dört çocuğu-Mark, Randi, Donna ve Arielle doğumundan önce bir psikiyatrist olarak çalıştı.

markzuckerberg1.jpg (500×333)Zuckerberg erken yaşta bilgisayar bir ilgi gelişti; o yaklaşık 12, o adında bir mesajlaşma programı oluşturmak için Atari TEMEL kullanılan iken "Zucknet." Babası resepsiyonist odanın bağırmaya olmadan yeni bir hasta onu bilgilendirmek, öyle ki, onun diş ofis programı kullanılmıştır. Ailesi de evin içinde iletişim için Zucknet kullanılır. Birlikte arkadaşları ile, o da sadece eğlence için bilgisayar oyunları yarattı. "Ben sanatçı vardı arkadaşlar bir grup vardı," dedi. "Onlar, gel şeyler çizmek, ve ben bunun dışında bir oyun kurmak istiyorum istiyorum."

Bilgisayarlarda Mark'ın filizlenen ilgi uydurmak için, onun anne Mark ile bir hafta ve iş bir kez eve gelip özel bilgisayar öğretmeni David Newman kiraladı. Newman sonra ahead Bu aynı zamanda etrafında at Mercy College'de lisansüstü dersleri alarak başladı dahisi, kalmak için zor olduğunu söyledi.

84b2180ea8456405743d7a2f9484121cc1db7395.jpg (1152×864)Zuckerberg daha sonra Phillips Exeter Academy, New Hampshire özel hazırlık okulu okudu. O okul takımının kaptanı olma, eskrim yetenek vardır gösterdi. O da klasikleri bir diploma kazanç, edebiyat gibi alanlarda sivrildi. Ancak Zuckerberg bilgisayarlar tarafından hayran kaldı ve yeni programların geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam etti. Hala lisede iken, o Synapse adlı müzik yazılımı Pandora, erken bir sürümü oluşturulur. Bazı şirketler dahil AOL ve yazılım satın alma bir ilgi Microsoft ifade ve mezuniyet öncesi genç işe. O teklifi reddetti.

Harvard'da Zaman

f3zjjjobP4jR.jpg (200×200)2002 yılında Exeter mezun olduktan sonra, Zuckerberg Harvard Üniversitesi'nde alındı. Sarmaşık ligi kurumunda Okuldaki ikinci senesinde, o kampüs go-yazılım geliştiricisi olarak ün geliştirdi. O öğrenciler diğer kullanıcıların ders seçimlere dayalı kendi sınıfları seçebilirsiniz yardımcı CourseMatch adlı bir program inşa o zaman oldu. Ayrıca kampüste iki öğrencinin resimleri karşılaştırıldı ve kullanıcıların bir daha cazip olduğu için oy kullanmaya izin Facemash'i, icat. Program çılgınca popüler oldu, ancak uygunsuz kabul edildi sonra sonra okul yönetimi tarafından kapatıldı.

Onun önceki projelerde, yoldaşı öğrencileri-Divya Narendra üç ve ikizler Cameron ve Tyler onlar Harvard Connection adında bir sosyal ağ sitesi için bir fikir üzerinde çalışmak için onu Winklevoss-aranan vızıltı dayanarak.

0 kisinin yorumu: