J.R.R Tolkien Bitmeyen Hikayeler Kitabı Özeti - Yüzüklerin Efendisi


Unfinished Tales (Númenor ve Orta Dünya'nın tam başlığı Unfinished Tales) hayatı boyunca hiçbir zaman tamamlanmadı JRR Tolkien tarafından öyküler koleksiyonu, ama oğlu Christopher Tolkien tarafından düzenlendi ve 1980 yılında yayınlanmıştır.

Ut ballantine big.jpgTolkien (yazar için farklı isimler üzerinden çalışan bir kafa karıştırıcı alışkanlığı vardı sahip değiştirilmiş isimler biraz daha fazla, onları sol olarak Silmarillion aksine, hangi anlatı parçaları tutarlı ve bütüncül bir çalışma içine bağlamak için modifiye edildi, Unfinished Tales sunulmaktadır bir karakter bir taslak yazarken). Diğerleri Orta Dünya'da konusunda "somut" bilgi koleksiyonları ise Dolayısıyla bunlardan bazıları, eksik hikayeler vardır. Her masal tutarsızlıklar ve karanlık noktaları açıklayan notlar uzun bir dizi izler.

Silmarillion gibi, Christopher Tolkien düzenlenebilir ve babasının arşivdeki malzemelerin yaptığı çalışmada bitirmişti önce Unfinished Tales yayınladı. Editoryal kıvamında eksikliklerine rağmen, Unfinished Tales Yüzüklerin Efendisi sadece kısaca söz karakterler, olaylar ve yerler hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamaz. Gandalf ve Istari (Wizards) kökeni, Isildur'un ölüm ve Gladden Fields One Ring kaybı ve Rohan krallığının kurucu dahil olmak üzere bu masalların Sürümleri Orta Dünya hakkında bilgi genişletmeye yardım edecek.

Özellikle dikkat Of Aldarion ve Erendis, onun düşüşünden önce Númenor'un bilinen tek hikaye masal. Númenor'un bir harita da kitapta yer almaktadır.

Bitmemiş Öyküler ticari başarısı birkaç yıl ölümünden sonra Tolkien'in hikayeler için talep sadece hala mevcut olmadığını gösterdi, o büyüyordu.Sonuç cesaret alarak, Christopher Tolkien Orta Dünya hakkında Tolkien'in yazılarında neredeyse tüm korpus kapsayan Orta Dünya Tarihi başlıklı daha iddialı oniki ciltlik girişmek başladı.

0 kisinin yorumu: