İngiltere vizesi için başvuruda hangi belgeler gerekir?

Türkiye'de İngiltere vizesi için başvuru

Bu sayfa size Türkiye'de şu anda ise İngiltere'ye gelmek için vize başvurusunda nasıl açıklar.

Şu anda (örneğin, bir öğrenci ya da bir ziyaretçi olarak) Türkiye'de kalmak için geçici izin varsa, yalnızca İngiltere vize bazı türleri için uygulayabilirsiniz - Aşağıda "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın. Irak vatandaşları Türkiye'de vize herhangi bir türü için başvuruda bulunabilir.

Uygulamak için zaman
Sen 3 ay kadar İngiltere'ye seyahat tarihinizden önce vize için başvurabilirler. Önemle size vize almış kadar seyahat düzenlemeleri onaylamak için tavsiye ederiz. Biz genellikle tipi vize sürecine ne kadar sürede bulmak için, Vize işlemleri süresi sayfasına bakın.

Başvurmadan önce
Eğer uygulamadan önce, şunları yapmanız gerekir:

ihtiyacınız olacak destekleyici dokümanları hazırlamak;
Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir'de bizim vize başvuru merkezlerinden birinde sizin parmak izi ve fotoğraf (biyometrik bilgileri olarak da bilinir) kayıt için hazır olmak ve
vize başvuru ücretinin online ödeme kanıtı gönderin. Vize başvuru ücretleri ve kılavuzları sayfa vize uygulaması ne kadar tutacağını açıklar.
Eğer destekleyici belgeler sağlamak için hangi bilmiyorsanız, Vize başvuru ücretleri ve kılavuzları sayfa size vize kategorisi için rehberlik bulmak için yardımcı olacaktır.

Eğer puan tabanlı sistem altında uyguluyorsanız, size vize kategorisi için rehberlik belirtilen tüm belgeleri sağlamalıdır. Her belge için, ayrıca bizim karar vermek için yardımcı olabilecek herhangi bir bilgi ya da açıklama sunmalıdır.

Eğer vize başka bir türü için başvuruda bulunuyorsanız, o belgeleri vermelidir:

Eğer vize başvuru yaptığınız ifadeleri destekler ve
Uygulama içinde bilgi doğru olduğunu göstermektedir.
Biz sadece başvurunuzda belgeler dikkate alınacaktır. Eğer vize başvuru merkezinde Başvurunuzu tamamladıktan sonra personel için onları sizden sürece, belgeleri teslim edemez.

Sağladığınız her belge için, özgün belge ve fotokopisi içermelidir. Bu pasaport biyo-veri sayfasının (fotoğrafın bulunduğu sayfa) bir kopyasını içerir. Fotokopileri iyi kalitede ve kolayca okunabilir olduğundan emin olun. Her belgenin fotokopisini vermezseniz, size orijinal belgeleri geri gitmeyebilir.

Eğer bir belge yoksa, ya da belgelerin İngilizce veya Galce yazılmış değildir, ya da seyahatiniz için ödeme yapıyorsanız, aşağıdaki "Daha fazla bilgi" altında ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

Nasıl başvurulur
Vize başvurusu için şunları yapmalısınız:

tamamlamak ve göndermek vize başvuru formu ve
Vize müracaatında merkezlerinden biri de bir randevu.
Çevrimiçi başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekir.

Online Başvuru

Eğer online başvuru yaptığınızda, tamamlanmış formu yazdırmak ve imzalamaları gerekir. Eğer uyguladığınızda bir yazıcı erişimi yoksa, oturum ve daha sonra formu yazdırmak mümkün olacak.

Bu sayfanın sağ tarafında 'çevrimiçi Do' altında Sen online başvuru formunu bulabilirsiniz.

Eğer online başvuru tamamladığınızda, size başvuru numarası (aynı zamanda 'GWF referansı' olarak da bilinir) içeren bir e-posta mesajı alırsınız. Bu numarayı bir yere not edin.

Vize başvuru ücreti ödeme
Sen online vize başvuru sistemini kullanarak ABD Doları vize başvuru ücreti çevrimiçi ödemek zorundadır. Sen vize başvuru merkezinde nakit vize başvuru ücretleri ödeyemeyiz. Biz sadece vize ve MasterCard banka ve kredi kartlarını kabul ediyoruz.

Hiçbir ücret 6 ay ziyaret vizesi için başvuran Türk Diplomatik pasaport sahiplerine tarafından ödenir.

Bu sayfanın sağ tarafında 'çevrimiçi Do' altında Sen online başvuru formunu bulabilirsiniz.

Vize başvuru merkezi
Başvuru işlemini tamamlamak için, Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir'de vize başvuru merkezlerinden biri de bir randevu ve katılmak zorundadır.

Daha fazla rezervasyon hakkında bilgi randevu sayfası bulabilirsiniz.

0 kisinin yorumu: