Hobbit Filmi - Balin karakteri kimdir


Balin cüce lideri Fundi ve Dwalin ve ağabeyi oğludur. O iyi Yalnız Dağ ya Erebor kayıp krallığını kazanması için arayış gitti onüç cücelerden biri olduğu için bilinen, bir kaç on yıl Yüzük Savaşı öncesinde Moria yerleştirmeye çalıştı cüce. Edildi
İçeriği [göster]
Geçmişi Düzenle
Erken Yaşam Düzenle
Balin ejderha Smaug gelmeden önce Lonely Mountain doğmuş olabilir. Ejderha geldi gününde Thorin'in arkadaşlarından biri olmuştu. Sonrasında ise mülteci olarak Dunland'dan yaşamış olabilir. O cüceler ve orklar Savaşı'nda savaştı. Yıllar sonra, yaklaşık 2841 TA, o Lonely Mountain kendini geri gitmek için çalıştı ama yakalandı ve kaybolmuş Thrain'in II (Thorin II Meşekalkan nin babası) eşlik etti. Onun için onların arayışı içinde Başarısız, Balin ve diğerleri Blue Mountains (Luin Ered) Thorin ile yaşamak için geri gitti.
Erebor Düzenleme ve Görev

Balin Bilbo ziyaret
Darkchylde - Ekleyen
Balin ejderha Smaug yenilgi ve Erebor dağ krallığı geri almak için, Bilbo Baggins ve Gandalf ile Lonely Mountain seyahat Thorin Meşekalkan tarafından monte şirketin bir parçası oldu.
O, Hobbit başında Bilbo'nun evinde gelmesi ikinci cüceydi. Ondan önce biri kardeşi Dwalin oldu ve onun gibi o bir keman.
Hobbit cüceler arasında Balin quest (Thorin arkasında) ikinci büyüğü cüce vardı ve gevşek genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. O örümcekler kaçış cüceler açtı ve Elf Kralı yakalayanları zaman parti için konuştu.

O "her zaman göz-out adam" olarak tarif edilmektedir: O Bilbo Bywater at Green Dragon Inn yaklaşırken görür, o trollerin yangın noktalar, ve o Kuyutorman'ın yılında elfler nokta ilk. O bile bir fare hiç izlemek onu geçtiğini kaydetti. Tersine o Dumanlı Dağları goblinler kaçtıktan sonra şirket için uyanık olarak Bilbo (sihirli yüzük giyerek gizli) fark etmedi.

Kandırmaca bu biraz sonra, Balin Bilbo'nun yetenekleri saygı kazanmış ve Smaug'un odasına gizli geçit aşağı Bilbo eşlik gönüllü sadece cüce oldu. Arayışı içinde tüm cücelerin, Balin Lonely Dağları için arayış deneyimlerini sonra Bağ Sonu Bilbo ziyaret ettiği bilinmektedir tek kişiydi.

Moria Sefer ve Ölüm Düzenle
TA 2989 yılında Balin Lonely Mountain bıraktı ve Flói, Oin, Ori, Frár, Loni, Nali ve bir koloni kurmak ve antik krallığını yeniden kurmak isteyen başkaları ile Moria girdi, ama Durin Bane olarak bilinen Balrog yer bırakmamıştı. Onların küçük grup Goblinler tarafından istila ve yok edildi. Ölen arkadaşları ile ilgili bir salon boyunca volta ederken Balin kendisi 2994 yılında Dimrill Dale bir Goblin okçu tarafından öldürüldü, pusuya düşürdü. Balin'in koloninin trajik kaderi Yüzük Kardeşliği gelişine kadar bütün Orta Dünya'ya tam bir sır olarak kaldı.
Yüzüklerin Efendisi ise, Kardeşlik Mazarbul Odası onun mezar keşfeder. Onun mezar taşı "Moria Efendisi" olarak geç Balin anlamına gelir.

Scenes Düzenle Arkası
Balin adı şeklinde Old Norse, ama onun anlamı obscure.Possibly tehlikeli ama uzatılmış ballr gelen "kahraman" anlamına gelir.
AdaptationsEdit in tasviri
FilmsEdit
Hobbit 1977 Rankin / Bass animasyon versiyonunda, Balin Don Messick tarafından da dile getirildi.
Peter Jackson'ın üç bölümlük uyum yılında İskoçyalı aktör Ken Stott tarafından tasvir edilecektir. Stüdyo yaklaşan üçlemenin Stott adlı Balin ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

Asalet ve kendi sağ bir Cüce Rab bir torunu, Balin Cücelerin Şirket en eski üyelerinden biridir. Wise ve doğa tarafından nazik, o savaş ve hayatta kalmak için sürekli mücadele dolu bir hayat yaşamak zorunda kalmıştır. Thorin Meşekalkan İlgili, Balin onun en yakın, en güvenilir danışmanlarından biri olan - ama yüreğinde derin, bu bilge ve Cücelerin en sadık Lonely Mountain Quest bilgelik hakkında rahatsız şüpheler taşıyor.

0 kisinin yorumu: