Bilbo Baggins Kimdir - Yüzüklerin Efendisi The Hobbit


"Seni yarı yarısını yanı sıra Sevdiğim gerektiğini bilmiyorum ve ben de sana hak ettiğin gibi az yarım yarısından seviyorum."
Onun doğum günü partisinde-Bilbo'nun konuşması
Bilbo Baggins bir Hobbit ve Hobbit ana kahramanı olduğunu, kendisinin Erebor Quest kendi hırsız olmak Thorin ve Şirket'in kiralamış ve o Beş Ordular Savaşı'nda savaştı. O bazı zorluk olsa da Tek Yüzük taşıyıcılarından biri, ve gönüllü Gandalf vazgeçmek için ilk oldu. O Gittim ve Döndüm adlı bir kitapta onun maceralarını yazdı. Bilbo babası Drogo Baggins sonra Bilbo ikinci kuzeni Brendibadesi Nehri'nde boğularak sona erdi yeğeni Frodo Baggins benimsenen ve uzun değil yetim Frodo benimseyerek sonra o Bag End tek varisi oldun. Bilbo ilk geniş dünyasında ünlü olmak Hobbit ve ciddi Yüzüklerin Efendisi almak değil birkaç biriydi.
İçeriği [göster]
Tarih
Gençliği

Bir genç Bilbo yasaktır
Silvered Girl tarafından eklendi
Bilbo Baggins 22 Eylül 2890 tarihinde doğdu. O Bungo Baggins tek oğluydu ve Belladonna Took.
Hobbiton yılında Bungo Baggins onlar Bag End adlı Belladonna, bir geniş ve lüks Hobbit deliği inşa. Aile Bilbo çok hayatının geçirecekti onların yeni ev, taşındı.

Genç bir Hobbit olarak, Bilbo meraklı ve dış dünya haberleri için sabırsızlanıyordu. Istar büyücü Gandalf Shire yaptığı ziyaretlerde Bilbo'nun bu nitelikleri fark ettim. Bilbo daha sonra Büyük Smials de annesinin ailesinin konutta Gandalf'ın Fireworks görüntüler hatırlayacaktı. Bilbo görünüşte onun etrafında olduğu zaman kuşlar ve sincaplar bölgeden kaçtı o kadar çok, gençliğinde onun rock-atma becerileri uygulanmaktadır.

Bilbo'nun babası TA 2926 yılında öldü ve annesi TA 2934 yılında öldüğünde, Bilbo kendi ustası oldu ve Çanta End yalnız yaşayan önümüzdeki yedi yıl geçirdi. Bu süre zarfında, Bilbo varlıklı bir bekar olarak yaşamını düşkün büyüdü ve komşuları hayran olduğu saygınlığı için bir itibar kazanmıştır.

Erebor Quest
Ana madde: The Hobbit

Bilbo Gollum'un mağarasında Yüzük keşfeder.
Ettirmelerinin nedenlerinden birkaçı tarafından eklendi
Yılında 50 yaşındayken TA 2941, Bilbo Gandalf ve Thorin Meşekalkan tarafından yönetilen onüç cüceler tarafından ziyaret edildi. Onlar ejderha Smaug Yalnız Dağ'ı geri almak için onların arayışı bir şanssız onüç kişi zorunda önlemek olabilir bu yüzden bu Cüceler Bilbo kiralamak diledi. Bilbo isteksizce gitmek için kabul etti ve ertesi sabah onlar Green Dragon Inn yola.

Hobbit Bilbo Baggins.
James Emerson tarafından eklendi
Bu yolculukta Bilbo ilk görevi etrafında üç Orman troller ile bir yangın çıktı uzakta bir ışık araştırmaktır. Bilbo herkes troller büyük hazine troves olduğunu bilir o birinci sınıf bir hırsız olduğunu göstermek için, Cüceler geri getirmek için troller bir şey kapmak için çalıştı. Ancak, o yakalandı ve ona yardım etmeye çalıştı Cüceler de ele geçirildi. Gandalf taşa hepsini döndü sabaha kadar birbirleriyle savunarak içine troller kandırdın. Gandalf ardından parti kurtarıldı. Sihirbaz ayrıca gündüz saatlerinde güneşin yanı saklanırken kendi hazine nereye sakladığını, trollerin mağara bulmuştu biriydi. Mağaranın içinde, silahların bir dizi, Glamdring (Beater) ve aralarında Orcrist (Isıran) bulundu. Bilbo daha sonra isim Sting olurdu troller 'koleksiyonu, bir elf hançeri aldı.
Bilbo ve yoldaşları ardından Ayrıkvadi'ye gitti ve oradan da Dumanlı Dağlar onların yol yaptı.


Bilbo Ayrıkvadi'de geliyor
Darkchylde - Ekleyen
Bu yoldaşları karşılaştı ve goblin şefi ve büyük güçlerin kaçtı buradaydı. Bilbo maalesef yönünü kaybetti ve bazı tür bir boşluğa düştü. Neyse ki, o sonbahar atlattı ve kapkara tünel aracılığıyla onun yol sürünerek, yön duygusu kazanmak için onun hobbit burun kullanarak. Ne beklemiyorduk yol boyunca bir yüzük bulmak oldu. Bilbo hiçbir şey düşündüm, ve onun geri cebine koydu. Bilbo için meçhul, bu kayıp biblo bunca yıl önce Sauron tarafından dövülmüş One Ring, oldu. Bilbo yakında yıllardır Yüzük sahip olmuştu Gollum bulundu. Bilbo ve Gollum Bilbo'nun kazandı, Gollum onu ​​çıkış yolu gösterecektir unutulmaz bir bilmece oyunu vardı. Ancak, Gollum Bilbo'nun son bilmece ile memnun değildi, ve onun yasını ederken, onun Yüzük gitmişti bulundu. Gollum daha sonra o da onun değerli çalmakla itham edenler, Bilbo doğru yaptığı tekneye geri paddled, ama Bilbo ortadan kaybolmuştu.
Bilbo yakında onun arkadaşları ile bir araya geldi. Goblinler ve Kurtlar (veya kurt) bir paket çam ağaçları bir yama yakınında onları bulmuştu zaman Bilbo ve gezginler gece için durmuştu. Cüceler, Bilbo ve Gandalf, ağaçlar tırmandı ve onları terk etmek için bekledim. Goblinler onları öldürmeden terk edecek değildi. Onlar ağaçları yakmaya başladı. Warg Chieftain Gandalf bir çam kozalağı elime aldığımda çevresindeki diğer Kurtlar sipariş ve onun sihirli bir yeşil ateşe ateşe verdiler edildi. O Kurtlar birini vurmak aşağı attı; onu Gandalf aşağı daha fazla kozalak attı ederken yanan yere etrafında döndürülür. Goblinler ve Kurtlar kaçtı ve grup kartallar tarafından kurtarıldı. Bir kartal Dori tuttuğunda, Bilbo unutuldu önce Dori bacakları atlama ve kapmak vardı. Bu, "! Kollarım Zavallı silah" inilti Bilbo istenir ve Dori ağlamaya "Bacaklarım! Zavallı bacaklarım!" Kartallar sonunda onlar dinlenmiş ve onların yolculuğuna devam eden bir ford götürmüşlerdir.
Gruffly Beorn ve onun hayvan görevlileri tarafından alındıktan sonra onlar dinlenmiş, burada grup Beorn evine gitti. Beorn kendi hikayesini öğrendi ve onların arayışı yardımcı olmak için hükümler çok sayıda verdi. Beorn da grup Kuyutorman'a ulaşana kadar çeşitli midilli kullanılacak verdi. Ancak, Beorn tam cüceler güvenmedi, bu yüzden Bilbo midilliler salim olduğunu görmek için dikkatli izlemek vererek Beorn gördüm. Sonunda şirket midilliler gidelim oldu (cüceler hoşnutsuzluk çeşitli için) ve Gandalf onları uyardı, hem de gruptan ayrıldı Kuyutorman'ın ulaştı "PATH KAPALI sahipsiz değil!"

Şirket hain orman yolunu takip etmeye başladı. Sonunda hükümleri düşük koştu ve Şirket orman nereye gittiğini görmek için bir ağaca Bilbo göndermek zorunda kaldı. Serin hava ve kelebekler bir ödüllendirici esinti tanıştım nerede Bilbo, bir ağaca tırmandı. O isteksizce geri aşağı tırmandı, o orman sona görmedim Bilbo sadece, daha fazla orman gördüm. O cücelerin Bilbo daha kilolu ve böylece serin hava hissediyorum veya kelebekler görmek için ağaçlara tırmanmaya değil ki kızgın hasta konforu ile haber araya cüceler, onun bulguları rapor. Sonunda son hükümler yemiş. Şirket o Enchanted River üzerine geldi. Bilbo almak için cüceler lider, diğer tarafta bir tekne gördüm. Tüm cüceler diğer tarafta iken bir geyik çıkıverdi. O öldüğü yerde bir cüce, diğer tarafta, onu vurdu. Bilbo Bombur boğulma olduğunu fark ettiğinde cüceler akşam yemeği için geyik eti için umut. Cüceler uyuyordu nerede, onu dışarı çıkarttı, ama tekne geyik eti için umut biten, uzakta elendi.

Bilbo gece uyandı, o yalnızdı. O yolu bırakarak cüceler lanetli ve örümcekler yoldaşları esir olduğunu keşfetti. Bilbo kayıp arkadaşları bulmak ve örümcekler yoldaşları etrafında oluşmuş koza kesmek zorunda kaldı. O Insulter bulmak ve onu yemek için kendi etki bıraktı örümcekler, tahriş doğaçlama birkaç hakaret şarkılarından örümcekler dalıp. Bilbo birkaç örümcekler taş atarak birkaç öldürdü ve Sting ile daha öldürdü. Cüceler azat sonra Bilbo Yüzüğü ve Sting yardımıyla örümCeklerinden öldürdü örümcekler karşı bir ücret içine götürdü.

Kuyutorman'ın Orman yoluyla seyahat sonra onlar (şirket ormanda gördüğü parlak ışıkları) parti iken şirket elfler "saldırıya" inanıyordu orman elfleri tarafından esir alınmıştı.

Kısa bir süre sonra, gezginler Lake Town, erkekler tarafından işgal küçük bir kasaba için gitmişti. Senelerce görülen olmasaydı ama Smaug sık saldıracağı yer burası. Bard Göbek encrusted ejderha mücevher üzerindeki tek çıplak noktada Siyah Ok vurana dek grubu Ejderha ittiğin etmişti. Bu Killing ve Lake Town yanında gölün dibinde çürümeye ona gönderme. Thorin Meşekalkan dağ iadesi sonra Burada, Beş Ordular Muharebesi gerçekleşti. Beorn, Beorning çete reisi, orklar bir ordu mücadelede gezginler katıldı.

Savaştan sonra, onu aramak için Gandalf tarafından gönderilen bir asker Bilbo bulundu. Ardından Gandalf ölüyor, bir yatakta yatıyordu Thorin, onu alır. Thorin Thorin Bilbo'nun lanetli nasıl Bilbo özür diler ve Thorin sonra yiyecek ve içecek altın veya hazine daha yüksek değerli olduğunu, Bilbo'nun inançlarını övdü. Bilbo daha sonra Thorin cenazesine katılır. Cenazeden sonra, Dain sadece iki küçük sandıklar, altın, diğeri gümüş ile diğer yüklü alma, ona Bilbo'nun aşağı döner hazine, onun tek ondördüncü payı bulunmaktadır. Bilbo Beş Ordular Savaşı katılan ahşap elf konak ile geri gitti. Bilbo Kuyutorman'a ahşap Elfler ile aşağı gitti ve sonra Gandalf ile Beorn evine gitti. Sonra Bilbo nerede Bert, Tom ile Gandalf ile yola çıkmış ve William taşa döndü. Onlar Bilbo Orta Dünya'nın halkları yardım için kullanmak Gandalf bunun çoğu sunulan hangi cüceler, önceki gömülü hazineyi bazı kazılıp. Bilbo sonunda o diğer hobbitler onun eşyalarını en çok satan bir müzayede tanık Hobbiton, geri yaptı. Onun akrabaları, Sackville Baggins idi ... bu kadar kötü Bag End yaşamak istedim çünkü Bilbo canlı görmek tedirgin etti. Bilbo kavga önlemek için yaptığı satılan mal geri almak zorunda kaldı. Onlar Orta Dünya'nın güncel haberler bildirdi nerede Sonunda, Balin ve Gandalf onu ziyaret etti.

Erebor Görev sonra
Bilbo ödül ile Bag End güvenli bir şekilde döndü ve göreli rahatlığı içinde yaşamasına rağmen, Bilbo hayatında bir kez olmuştu oldukça aynı değildi. Ölü düşündüm edildikten sonra O'nun ani dönüşü onu komşularının saygı bazı kayıp ve daha sonra bir gariplik olarak düşünülürdü ve onun işleri ve yaptıklarının hakkında dolaşan çok tartışma ve yanlış söylentiler vardı. Bu sorunların en kötü onlar ölmüş olduğu düşünülüyordu zaman Bag End sahip mümkün olmadığını kızdınız Sackville Baggins geldi. Bilbo belirgin varisi Frodo (a Brandybuck) kabul ettiğinde bu kıskançlık ve öfke arttı.
Bilbo bu şeyler onun hakkında söylediklerini göz ardı ve hatta onlardan gizlemek için bir defa Yüzük kullanarak kadar elinden geldiğince Sackville Baggins kaçınılmalıdır. Bilbo para ile çok cömert ve çoğu kişi onun tuhaflıklar bağışlamaya istekli. O, özellikle sık sık peyzaj ve sebze büyüyen danışılacaktır Gamgees arasında birçok arkadaş vardı. Onun iyi bir arkadaş Gaffer hatta okumak ve yazmak için onu öğretme, öğretmen oğlu Samwise Gamgee ona izin verdi ve bir noktada ondan şiir çeşitli bit öğretti ve onu yaşlı gün hikayeler anlattı. Ancak, yavaş yavaş Bag End onun yerleşik ve korunaklı bezgin olmaya başladı.

Bilbo önemi konusunda cahil onlarca yıl için bir Yüzük taşıyıcısı oldu. Ancak, TA 3001 tarafından, Yüzük onu etkilemeye başlamıştı. O yaşlı ve ince iç hissettim rağmen, tüm yaşlanmış görünmedi. O yerleşmek ve Lonely Mountain Quest onun hesabını bitirmek için bir yer bulmadan önce O, o bir daha macera katılmak istediğini söyledi.


TA 3001 yılında onun doğum günü partisi sırasında Bilbo.
Cadı-Kral oğlu tarafından eklendi
Onun ailesi ve arkadaşlarının şok, Shire ayrılma niyetini açıkladı nerede 22 Eylül'de bir veda Birthday Party, onuruna gerçekleştirildi. Hemen ardından, onun yüzük koymak ve onun komşuları üzerinde bir şaka olarak, ortadan kayboldu. O Frodo için halka bırakmak için onu ikna etmeye çalıştı arkadaşı Gandalf ile karşılaşır nerede O evine döndü.
Bilbo Başlangıçta kabul, ama sonra onun olarak adlandırılan kendi iyiliği için halka, çalmaya çalışmakla düşmanca ve Gandalf sanık oldu "değerli." Bilbo'nun patlama dehşete, Gandalf tam yüksekliğe durdu ve Bilbo geride bırakmak emretti. Hemen Bilbo özür dileyerek ve Yüzük zamanlarda onu rahatsız edildiğini itiraf, aklı başına döndü. Iç mücadele bir süre sonra Bilbo nihayet kendi isteğiyle halka vazgeçmek yüzük taşıyıcısı ilk olma, yere halka düştü. Bilbo ve Gandalf birbirlerine veda ve Bilbo yolculuk için Shire bıraktı.


O henüz Shire'ı terk etmeye hazır değildi için aynı gün, Bilbo, Bilbo kaybına rağmen Tek Yüzüğü ve kendi efendisi olmak için istekli akrabası, Frodo Baggins sahip Çanta sonu evinden ayrıldı. Ayrıldıktan sonra, Bilbo nihayet Ayrıkvadi'de yerleşmeden önce, Dale ve Yalnız Dağ üç cüceler eşlik etti. İşte, o Aragorn ve Elrond bir araya geldi.

Ayrıkvadi'de Yaşam

Ayrıkvadi'de Bilbo Baggins.
Ganko tarafından eklendi
TA 3003 ve TA 3018 yılları arasında, Bilbo daha sonra Westmarch Kırmızı Kitap olarak bilinen olacak bir kitap, onun maceralarını yazılı hesap üzerinde çalıştı. Ayrıca Elf dilini okudu ve o Elf Çeviriler denilen Kadim Günlerin üç ciltlik tarih, derlenmiş. O Altın Etmiyor Aragorn için Glitter yanı sıra Ayrıkvadi'de onun kalmak sırasında Eärendil'in hakkında çok uzun bir şiir olduğunu tüm şiiri besteledi.
Ekim 3018 yılında, Frodo Ayrıkvadi'de geldi. Bilbo yeğeni onu kılıcı Sting ve koruma onun mithril gömlek için verdi bu yüzden Tek Yüzük'ü yok etmek için bir arayış olduğunu öğrendim. Frodo güneyinde seyahat ederken Ancak, o Ayrıkvadi'de kaldı. Frodo döndükten sonra arzu devam etmekle birlikte, Bilbo belirgin yaşlanmıştı, kısmen, Ring'in etkisinden kurtulmuş.


Onun yaşlılık Bilbo Baggins.
GandalfTheBlack tarafından eklendi
Bilbo yüzük taşıyıcısı olmuştu beri Ölümsüz Topraklar'a Frodo'ya eşlik etmesine izin verildi. 22 Eylül 3021 tarihinde, Bilbo 131 döndü ve Smeagol dışında Orta Dünya'nın en eski Hobbit oldu. 29 Eylül günü, o, Gandalf, Elrond, Galadriel ve Frodo Gri Limanlara demirledi bir gemiye bindik ve Orta Dünya'nın uzak kalkmıştı. Onun kaderi sonradan bilinmemektedir ama o da bir ölümlü bir varlık olduğu gibi, o büyük olasılıkla Valinor'un Blessed Realm ışığında öldü.
Kişilik
Bilbo yiyecek, içecek, tam bir boru, arkadaşları ve müsterih bir çok dostu ve iyi huylu hobbit düşkün oldu ve misafirperverliği diyerek tebrik yabancılarla ve arkadaşlar için bilinen: "servis ve aileleri At". Tooklar ve Baggins iki aile grupları Tooklar maceralarını daha düşkün olmak ve dolaşıp, onların zihniyetler temelden zıt ve yerleşik hayatın daha düşkün Baggins de ilgili olmak, Bilbo ona iki farklı yanları vardı şey o "Took tarafı" ve "Baggins tarafı" olarak anılacaktır. Bu gizlice sahip maceralarını relished ama hala yerleşmiş kalmasını istedim ve çok korktum anlamına geliyordu.
Bilbo Bag End hayatını mutlu görünüyordu ve babasının bir çocuğun kalması içerik olurdu, macera ona gelmedi vardı. Hala çok korkuyor ve onun hobbit kovuğunda hiç ayrılmamış isteyen, eski hayatına geri döndü sonra bile dışarı kazandı sonunda tarafı aldı. Böylece, başka bir macera arzusu gerçekten yüreğinde bile onun yaşlılık içine ondan ayrıldı asla. Bu onun TA 3001 yılında Bag End onun ani dönüş gösterdi.

0 kisinin yorumu: