Enerji Bill 'düşük karbon ekonomisine' oluşturmak için, Davey diyor

Enerji bakanı Ed Davey duyurdu hükümetin çok-pülverizatörleri "düşük karbon ekonomisi" için İngiltere'nin anahtarı için yol haritası ortaya koyan, Enerji Bill.

Enerji firmaları potansiyel 100 £ tarafından ev faturaları artırarak, 2020 yılında £ 3bn £ 7.6bn bir yıl "yeşil" kdv artırabilir.

Ama büyük, enerji-yoğun şirketler yenilenebilir enerji anahtarı ekstra maliyetler muaf olabilir.

Enerji talebini azaltmak için mali teşvikler için öneriler de vardır.

"Dönüşüm" on yılda İngiltere'de £ 110bn mal olacak, Bay Davey dedi.

O milletvekilleri şunları söyledi: "İngiltere'nin enerji sektörü olağanüstü yenileme ve genişleme döneminde girişiyor.

"Gerekli yatırımın ölçeği yakın yarısında İngiltere'nin toplam altyapı yatırımı boru temsil eden, çok büyük."

Hükümetin planı oluşturduğu "özelleştirme beri İngiltere'nin elektrik piyasasının büyük dönüşüm," dedi.

Bill ve istişareler önerilen önlemler şunlardır:

Ev enerji faturalarını 2020 yılına kadar ortalama 100 £ yükselmeye
"Yeşil" levy £ 7.6bn £ 3bn yükselmeye enerji firmaları tarafından tahsil
On yılda £ 110bn maliyeti temiz enerji geçiş
Bill düşük karbonlu elektrik üretimi yatırımı teşvik etmeyi amaçlıyor
Enerji-yoğun şirketler ek ücrete muaf olabilir
Enerji tüketimini azaltmak için mümkün mali teşvikler
Bay Davey yenilenebilir enerji için bir hareket olmadan, faturaları nedeniyle pahalı ve uçucu gaz fiyatları bir güven daha yüksek olacağını savunarak, hükümet politikası "tüketici faturalarını azaltmak için tasarlanmış" olduğunu söyledi.

Ana hikaye okumaya devam edin
Analiz


Roger Harrabin
Çevre analisti
Hükümet temiz elektrik bedelinden İngiltere'nin en büyük endüstrilerden bazılarını muaf planlarını duyurdu.

Enerji Faturası hane nükleer ve yenilenebilir enerji daha fazla güç elde etmek için ortalama bir yıl yaklaşık £ 100 ödemek için beklenen olacağını doğruladı.

Enerji yoğun firmalar ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız sanki Ama görünüyor. Onların enerji faturaları çok yüksek yükselir, onlar yurtdışında imalat işleri hareket edeceğiz korkulur.

Hareket tüketici grupları ile tartışmalı ispat edebilir.

Bill hane ışıkları tutmak ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik hedeflerini karşılamak için 2020 yılına kadar £ nükleer sübvansiyon 7.6bn ve yenilenebilir sağlayacağını doğruladı.

Hükümet yatırım uçucu gaz fiyatlarının İngiltere'de kalkan ve uzun vadede maliyetleri aşağı zorlayacaktır diyor.

Çelik ve çimento gibi - - ekstra ödeme istenebilir olmayabilir ama bakanları ayrıca İngiltere'de büyük endüstriyel kirleticiler bazı duyurdu. Bu küresel firmaların elektrik faturalarını yükselmeye başka eğer işlerini almak için tehdit.

Devlet size karbon küresel emisyonları azaltmak için çalışıyoruz eğer, başka bir yere kirletme firmaların uzak sürüş beyhude olduğunu kabul etmiştir. Onlar büyük firmaların değil iken fazladan ödemek zorunda olmanın konum neden Fakat birçok hane merak edebilirsiniz.

Twitter'da @ rogerharrabin Roger izleyin

Roger daha fazla oku
Enerji Faturası, rüzgar, nükleer ve biyokütle gibi enerji kaynaklarının daha farklı bir karışımı, fosil yakıtlara bağımlılıktan İngiltere'nin enerji üretimi taşımak amaçlamaktadır.

Bu önümüzdeki iki yılda kömür ve nükleer santraller bir dizi kapatılması ve hükümetin karbon dioksit emisyon hedeflerini karşılamak için gelen enerji boşluğu doldurmak için.

Enerji şirketleri daha fazla ücret için izin vererek, hükümetin bu tür windfarms gibi yenilenebilir enerji altyapı oluşturmak için gerekli olan para büyük meblağlar yatırım güven umuyor.

Ancak muhalefet yenilenebilir enerji yatırımı koalisyon altında kaldıklarını söyledi.

"Oldu sebebi hükümetin yarattığı belirsizlik olduğunu - firmalar beklemeye yatırım koymak, ya da tamamen hurdaya yüzden," gölge enerji ve iklim değişikliği sekreter Caroline Flint dedi.

O 2030 için enerji sektörü için karbon kap yokluğunda ileri yenilenebilir enerji yatırım zayıflattı sözlerine ekledi.

Muafiyetler
Ama Bill yanında yayımlanan bir istişare kağıt, Bay Davey, çelik ve çimento üreticileri gibi enerji yoğun sanayi, yeni düşük karbon üretimi yatırımı teşvik etmek için önlemler kaynaklanan ek maliyetler muaf olacağını söyledi.

"Dekarbonizasyon deindustrialisation anlamına gelmemelidir", Bay Davey dedi.

Çelik, çimento ve yüksek teknolojili tekstil ihtiyacı, örneğin bir rüzgar türbini - "düşük karbon ekonomisine geçişte enerji yoğun endüstriler tarafından yapılan ürünlerin bağlıdır.

"Bu muafiyet İngiltere'de bir düşük karbon ekonomisini desteklemek için endüstriyel kapasitesini muhafaza sağlayacaktır."

Muafiyet olmadan hükümet korkan büyük şirketler işten ve yurtdışına taşınmaya olurdu.

Talebinin azaltılması
Elektrik talebini azaltmak için hükümet önerileri hem tüketiciler ve işletmeler için mali teşvikler içermektedir.


Gölge Enerji Bakanı Caroline Flint faturası tüketicilere daha yüksek fiyatlar bakan göreceksiniz diyor
Örneğin, firmalar, düşük enerjili aydınlatma gibi enerji azaltma önlemleri, alarak bir sonucu olarak kaydetmek her kilovat saat için ödenen olabilir.

Hane halklarının ve işletmelerin indirimler ve daha enerji tasarruflu sürümleri ile eski ekipman yerine teşvikler verilebilir.

Hükümet elektrik talebinin% 10 azalma 2030 yılında 4 milyar TL tasarruf inandığını söyledi.

Ama yönetim danışmanlığı McKinsey tarafından araştırma 92 terawatt saat veya bir yıl içinde dokuz santraller tarafından üretilen elektrik eşdeğer, 26'ya kadar% tarafından talep azaltma potansiyeli olduğunu göstermektedir.

Audrey Gallacher, Tüketici Odak enerji müdürü, şöyle dedi: "tüketiciler ve işletmeler için teşvikler yoluyla enerji talebini azaltmak için hükümetin kararlılığını açığız.

"Ama bunun bir bedeli gelecek - tekrar hangi müşterilerin üzerine geçirilir."

0 kisinin yorumu: