Dünyanın gelişmekte olan fason klinik çalışmalarda az endişe

Birkaç ilaç şirketlerinin gelişmekte olan ülkelerde fason klinik çalışmalarda güvenli ve etik olmasını sağlamak için sağlam tedbirler var, bağımsız bir rapor diyor.

Çoğu çalışmalarda müteahhitler tarafından yapılmıştır yolu, dedi Tıp Dizini son erişim üzerinde gerçek bir etki uygulamakla hiçbir kanıt sağladı.

Ancak raporda, aynı zamanda uygun ilaç sağlamak için çabalarını artırıyorlar için firmalar övdü.

Her iki yılda bir yayınlanan bu dünyanın en büyük 20 ilaç şirketleri yer alıyor.

GlaxoSmithKline dizin üstünde kalır, Johnson & Johnson ve Sanofi tarafından yakından izledi. AstraZeneca en önemlisi sıralaması aşağı kaymış.

Bu Bill ve Melinda Gates Vakfı ve Uluslararası Kalkınma için Birleşik Krallık'ın Bölümü dahil kuruluşlar tarafından finanse edilmektedir Hollanda merkezli endeksi tarafından üçüncü rapordur.

Bu dünyada bir milyar insanın ihtiyaç duydukları ilaçları aciz olduğu tahmin edilmektedir.

Ana hikaye okumaya devam edin
"
Başlangıç ​​Alıntı

Risk altındaki hastalarda koyarak bir şey kabul edilemez bir uygulamadır ve önemli bir konudur. "

David Sampson
Tıp Dizini Erişim
Endeksi raporu şirketler kadar 50-60 olarak% oranında ürünler iskonto ile erişimini artırmak için sürücü "daha kurullarını indi" diyor - bazen gerçek taban fiyat tespit etmek zor olsa da.

Ama onların lobicilik uygulamaları konusunda daha şeffaf olması için tüm firmalar çağırıyor.

Riski olan hastalar
Yazarlardan biri, David Sampson, şunları söyledi: "Bu yıl bizim tedbirleri çıtayı yükseltti ve ekonomik iklim şirketlerin tüm yaklaşım ve erişim girişimleri düzeldi, son birkaç yıl içinde zor olmuştur bile.

"Kurulları bu sorunu kontrol altına alıyor - ve onlar, yönetilen ölçülür ve organizasyon akar bir şekilde motive olur umurumuzda.

"Orada klinik outsource artan bir eğilim var - ama her zaman olduğu gibi dış kaynak ile olduğu, iki taraf arasındaki ilişkinin son derece sıkı bir şekilde tanımlanmış ve dikkatle yönetilmesi gerekir.

Çoğu şirket kuralları ve denetim kodları hakkında konuşurken ", sadece dört şirket kuralları kısa düştüğünde yer almıştı disiplin eylem detaylarını açıkladı.

"Gelişmekte olan ülkelerde düzenleyici rejimler daha değişkendir - ve risk altındaki hastaları koyarak bir şey kabul edilemez bir uygulamadır ve önemli bir konudur."

Rapor üyeleri her yıl iki milyondan fazla araştırma gönüllülerini içeren 115 ülkede 11.000 'den fazla klinik deneyler Klinik Araştırma Kuruluşları Derneği (ACRO), tarafından reddedilmiştir.

Bir sözcü şöyle dedi: "birincil iş araştırma çünkü düşük performans, onlar için bir ölüm çanı olabilir çünkü bir deneme ile ilgili bir sorun varsa Klinik Araştırma Kuruluşları aslında daha fazla maruz kalma yüz bu iş, itibar her şeydir.".

Endeksi de eczacılık ürünleri geliştirilmektedir ne incelenmiştir. Bu tür solunum ve ishalli enfeksiyonlar, AIDS ve sıtma gibi büyük öldürücü hastalıklar mücadele Uyuşturucu birincil odak noktası olmaya devam etti - ama daha fazla dikkat ihmal edilen tropikal hastalıklardan bazıları için ödenen ediliyordu.

Daha şirketleri ilaçlar hedeflenen ülkeler veya toplumlar için daha ucuz olduğu "katmanlı fiyatlandırma" şemaları, çalışan bulunmuştur. Rapor yazarları, bu genişletilmiş gerektiğini söyledi.

Bir örnek, doğum kontrol hapı erişimi artırmak için, 11 Sahra altı Afrika ülkelerinde Bayer tarafından tahsil değişen fiyatlarla oldu.

Indeksi onun pazarlama ve tanıtım programları hakkında daha fazla açığa gerektiğini söyledi olsa GlaxoSmithKline, adil bir fiyata gelişmekte olan ülkeler için uygun, tüm aşı portföyü yapmak için övgüyle karşılandı.

AstraZeneca önceki rapordan bu yana "bu tıp yaklaşımı erişimini birçok ilerlemeler olmadığını büyük ölçüde nedeni" endeksinde yedinci 16. sıraya düştü.

Şirket son raporunda tıp erişim bir içgörü sağlamak ve sağlık hizmetlerine daha iyi erişim teşvik AstraZeneca önemli faaliyetlere tam olarak dikkate almadı çeşitli önlemler yalnızca biri olduğunu söyledi.

"Bizim temel terapötik odak gelişmekte olan ülkelerde hastalık yükünün giderek daha büyük bir pay sorumludur ama sadece kısmen Index tarafından kabul olan kronik hastalıklar, olduğunu," bir sözcü dedi.

GSK CEO'su Sir Andrew zeki dedi: "ilaç işimizin kalbinde sıkıca için daha fazla erişim sağlanması."

O GSK sıralaması Bu tanınması olduğunu söyledi ama ekledi: ". Biz orada daha fazla yapabileceğimiz ve biz dünyada yaşamlarını iyileştirmek için yeni fikirleri ve yaklaşımları benimsemek ve sunmak için kendimizi aşmaya devam edecektir tanımak"

0 kisinin yorumu: