Çocukluk obezite 'doğumdan önce tahmin edilebilir mi?'

Araştırmacılar, çocukluk çağında obez olmanın bir bebeğin şansı basit bir formül kullanarak doğumda tahmin edilebilir söylüyorlar.
Obese child
Formül obezite riskini tahmin etmek için birkaç bilinen faktörleri birleştiriyor.

PLoS ONE yayınlanan çalışmanın yazarları, bu risk altında bebekler tanımlamak için kullanılabilir olacağını umuyoruz.

Çocukluk obezite Tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi birçok sağlık sorunlarına yol açabilir.

Imperial College London araştırmacıları 1986 doğumlu 4,032 Fin çocuklara ve 1.503 İtalyan çocuk ve 1.032 ABD çocukların iki ileri çalışmalar veri baktı.

Onlar böyle bir çocuğun doğum ağırlığı gibi birkaç basit ölçümler, bakıyor ve annesi füme olsun, obezite tahmin için yeterli olduğunu öğrendim.

Daha önce genetik faktörler daha sonra kilo problemi için büyük ipuçları vereceğini düşünüyordum, ancak obezite sadece yaklaşık bir 10 olguda iştah etkileyen nadir bir genin mutasyon sonucu olmuştu.

Çocuklarda Obezite erkeklerde% 17 ve İngiltere'de kızların% 15'inin artık obez olduğu tahmin NHS ile, artıyor.

Ana hikaye okumaya devam edin
Obezite formülü

Hesaplanmasında kullanılan prediktörleri aşağıdakileri içerir:

Çocuğun doğum ağırlığı
Ebeveynlerin vücut kitle indeksi
Evdeki kişi sayısı
Annenin mesleki statü
Annenin gebelik sırasında sigara içen olsun ya da olmasın
Çocuğunuzun BMI nedir?
BBC Sağlık: obezite tedavileri
Obezite için risk faktörleri zaten çok iyi biliniyor, ama bu bu faktörlerin bir formülde bir araya getirilmiştir ilk kez.

Araştırmaya liderlik Imperial College London, gelen Prof Philippe Froguel önlenmesi en iyi strateji olduğunu söyledi. Bir kez obez, bir çocuk zor kilo bulabilirsiniz.

"Denklemi herkes yenidoğan edinebileceğiniz verilere dayalı ve biz obez çocukların% 80 civarında tahmin edebilirsiniz bulundu.

"Ne yazık ki, kamu önleme kampanyaları okul çağındaki çocuklarda obezite önlemede oldukça etkisiz olmuştur. Küçük yaşta aşırı beslenmenin ve kötü beslenme alışkanlıkları tehlikeleri hakkında Öğretim ebeveynler çok daha etkili olurdu.

"Mesaj gayet basit. Tüm risk altındaki çocuklar, tespit izlenir ve iyi tavsiye, ama bu para maliyeti verilmelidir."

Gately Prof Paul, Leeds Metropolitan Üniversitesi'nde çocukluk obezite uzmanı, böyle bir araç NHS hedef yardımcı olacağını söyledi yerine daha riskli belirli kişilere "namlulu av tüfeği tek beden uyan tüm bildiğimiz yaklaşımı, çalışmıyor".

"Doğrusu insan çok sayıda para harcama yerine, daha spesifik olabilir ve uygun şekilde geçirirler. Biz kısa vadede para kazanmak olmayabilir ama daha akıllıca harcanan olacak ve içinde [obezite ile ilişkili] NHS faturalarını azaltmak olabilir gelecek.

"Biz ciddi bir sorun olduğunu obezite özetleyen büyük bir iş yaptık ama biz herkes risk altındadır genel paranoyak yapmış.

"Bu gibi araçlar bu tutum değiştirmek yardımcı olacaktır. Kez biz aracını kullanın, biz daha büyük bir risk altında olan çocuklar için müdahale programları ihtiyacım var."

0 kisinin yorumu: