Basic design nedir


Etkili bir web sitesi tasarlama sadece konuyla ilgili bilgi toplama ve web üzerinde gönderme daha fazlasını gerektirir. İyi bir kağıt veya araştırma sunumu gibi, kaliteli bir web projesi temel araştırma kendisi gibi seçimi, organizasyon ve malzeme tanıtımı gibi çok dikkat gerektirir. Sen sitesi tasarımı her açıdan net ve ilgi çekici her ikisi de, her şeyden önce, gayret göstermelisiniz. İlk olmadan, hızlı bir şekilde hedef kitlenizi kaybedersiniz. İkinci olmadan, ilk etapta kendi dikkatini yakalamak asla.

Burada sitenizin bir kazanan yapmak için bazı somut öneriler:

Başlamadan önce:

Hedef kitlenizi ve hedeflerinizi düşünün. Sitenizin kullanarak (çoğunlukla üniversite öğrencisine) ve deneyim ne tür sağlamak için umuyor kim olacak net bir duygusu olmalıdır. Burada gerçekleştirmek için tam olarak ne istiyorsun? Bu neden önemli?
Sitenizde ilk kağıt üzerinde planlayın. Sen oklarla bağlantılar belirten içeren sayfaların bir "aile ağacı" çizebilirsiniz. Yoksa bir hiyerarşik anahat yapabilirsiniz. Her iki şekilde de, bu bilgileri organize ve vizyonunu uygulamak için denemeden önce sitenizin mimarisini düzenlemek için esastır.
Site Düzeni:

Tutarlılık için çalışılmalıdır. Arka planlar, renk düzenleri, seyir aletleri ve ses tonu arasında tutarlılık olması gerekir: Projenizi bir kimliğe sahip olmak istiyorsanız, proje tüm sayfaları hissediyorum ortak olmalıdır yani. Birkaç ekip üyeleri arasında sitenizin sayfaları bölerek, bu özellikle önemlidir. Aksi takdirde, proje değil, bir tek, birleşik bir bütün değil, aynı kefeye iki veya üç ayrı proje gibi gelebilir.
Sitenizin içindeki bağlantıları zengin bir kümesi sağlar. İdeal olarak, sayfalarında gezinmek için kullanıcı için birden fazla yolu var olmalıdır. Sen önemli bir 'ev' bağlantısını ya da simgesini her sayfada, içeriği bir menü veya masa ve başka sitede ilgili bilgilere metinsel malzeme içinde vurgulanır bağlantılar dahil düşünmelisiniz. Web üzerinde ECE içinde veya başka bir yerde başka sayfalara bağlantılar sağlamak için de, tabii ki, kendinizi özgür hissedin.
Önemli bilgileri gizlemek etmeyin. Kullanıcılar, istedikleri bilgilere ulaşmak için pek çok kez tıklayın sevmiyorum - bilgi özellikle önemli ise, ön erişilebilir hale. Herhangi bir sayfada, bir gazete gibi, sol üst köşedeki en önemli olduğunu unutmayın. Için iyi bir örnek National Geographic Web sitesine bakın.
Web ortamı:

Etkileşim için fırsatlar sağlayın. Sitenizin geleneksel baskı belgeden farkı nedir? Nasıl sigara sayısallaştırılmış metinler genellikle yapamadığı şekilde okuyucu içerebilir? Etkileşim okuyucu çekici ve diğer medya taklit edilemeyen deneyimleri yaratma zorlayıcı, yenilikçi bir araç olabilir. İyi örnekler ECE "18. Yüzyıl Woman gibi Your Way Make" site ve Paris Louvre Müzesi için site vardır
Salt metin sayfaları kaçının. İdeal olarak, bir kullanıcı sitenizi gezen kesintisiz metnin tam bir bütün ekran karşılaşırsanız asla. Yine, web ortamına yararlanmak!
Pizzazz için zerafet kurban etmeyin. Sadece görüntüleri ekran boyunca sinek yapabilirsiniz çünkü mutlaka gerektiği anlamına gelmez. Sitenizin her tasarım öğesi (renkler, görüntüler, animasyon) projenin içeriği ve hedefleri ile tematik karşılık gerek. Temsili bir örnek için Enigma sitesi.
Sitenizdeki söz her URL için bir bağlantı sağlayın. Kaynakçanızı veya notlarınızı başka bir web sitesi için bir alıntıyı eklerseniz, tam URL listelemek, ancak kullanıcı, söz konusu sitenin doğrudan gidebilirsiniz yanı böylece 'tıklanabilir' yapmak.
Ön kapı:

Sitenizin açıklayıcı bir başlık verin. Başlığınız bir özlü ancak etkileyici bir şekilde sitenizin içeriği aktarmak gerekir. Unutmayın, başlık sitenizin ECE ana sayfalarında tespit edilecektir nasıl. İdeal olarak, bu proje sayfaları keşfetmek için onları pike kullanıcıların merak ve istemi gerekir.
Kısa bir giriş ekleyin. Bu, sitenizin ana sayfasının bir parçası olmalıdır ve sitenin kapsam ve amacını açıklamak gerekir. Bir kez kullanıcıların başlığı fark ettim ve sitenize bir bağlantı izledi, onlar başlık bir daha detaylandırılması, site ilginç kılan tüm hakkında ne olduğunu ve ne olduğunu açıklayan kısa bir paragraf ya da iki bulmak için hızlı bir şekilde bekliyoruz. Sizin başlık ile kullanıcının göz yakaladı ettik; giriş ilgilerini artırmak ve aslında etrafında sopa ve keşfetmek için onları ikna etmek için bir şans.
Mümkün olduğunca yararlı bir başlangıç ​​noktası olarak, sitenizin ana sayfası yapın. Görüntüleyici sitenizin bunu nasıl yerleştirileceğini, kaynak ve özellik türleri içerdiği, ne ne olduğunu bir bakışta görmek mümkün olmalıdır. İdeal olarak, bu bilgiler (sitenizin başlık ve giriş ile birlikte) tüm kaydırma en az gerektirir tek bir hızlı yükleme ekranda görünür olmalı.
Erişilebilirlik:

Metin okunaklı olduğundan emin olun. Kolayca okunabilir onaylamak için site içindeki tüm metnin boyutunu, rengini ve yazı tipi kontrol edin. Okumak için metin zorlaştırıyor koyu veya fantezi kökenden özellikle dikkatli olun.
Sitenizin platform bağımsız olduğundan emin olun. Siteniz Netscape ve Explorer, en yaygın kullanılan tarayıcılardan birini kullanarak Mac ve Windows makineler hem izlenebilir olmalıdır.
Izleyiciler ihtiyaçlarını düşünün. Sitenizin gerektirir bant genişliği düşünün. Tüm kullanıcılar bir ethernet bağlantısı lüksüne sahip olacağını unutmayın. Görüntüleri ve diğer büyük dosyaları sıkıştırarak sitenizin bellek gereksinimlerini en aza indirin. Ve emin olun tüm görüntüleri arkalarında ALT-METİN var. Bu görüntüleri kapalı yavaş modemler düşük görme kullanıcıları ve kullanıcılara hem sitenin erişilebilir hale getirir.
Son oyun:

İyice sitenizi test edin. Otur ve sitenize keşfetmek için bir arkadaşı değildir. Yüksek sesle düşünmek isteyin ve onları sitenizde gezinmek izlemek. Onlar kaybolmak mı? Onlar sorun bağlantılar bulma var mı? Onlar sorun Etiketlerinizin anlamakta var mı? Onlar nesir anlıyor musunuz? İdeal olarak, ortaya çıkarmak gerekir ve de onun tamamlanması yaklaşıyor olduğu gibi gelişmekte sırasında siteniz hakkında geribildirim dahil. En sık kullanılan tarayıcılar, Netscape ve Internet Explorer hem Sitenizi test etmek için emin olun.
Dikkatli tashih! ECE profesyonellik yüksek düzeyde tutmak gerekir Michigan ve tüm sayfaları Üniversitesi tarafından desteklenen halka açık bir kaynak. Web'de yazılı materyallerin göndermeden önce yazım ve dilbilgisi hataları için dikkatlice kontrol edin.

Ayrıntılı bilgi için:
Siteleri değerlendirilmesi için KNC Rehberi - ek tasarım kaynaklar yardımcı koleksiyonu özellikle bu proje için geliştirilen
Yale Stil Kılavuzu - web stili için kesin, kapsamlı başvuru kılavuzu
Web Tasarım İlkeleri - Bir site tasarımı akılda tutulması gereken önemli noktalar çok yararlı kısa bir bakış (CSU Sacramento)
Bitwalla Web Tasarım İlkeleri - web tasarım konusunda uzmanlaşmış bir şirket Özetle dokuz temel ilkeler
Stil, kolaylığı ve CSS ile Web Tasarım - web tasarım CSS vurgulayan hususlar, düzenler ve tipografi yararlı bir astar
Angelfire HTML Kütüphane - web siteleri için birkaç şablon-benzeri düzeni önerileri sağlar.



Temel Tasarım: Kurs Özeti
Temel tasarım bilgi ve becerileri isteyen öğrenciler alanında sertifika veya ön lisans programları bulabilirsiniz. Bu programların mezunları masaüstü yayıncılık giriş seviyesi iş bulmak olabilir; ancak, tasarımda daha fazla istihdam olanakları için 4 yıllık lisans tamamlamanız gerekebilir.


Ortak Dersler Listesi
Ders Çizim
Bu gözlemsel çizim temel unsurlarını kapsayan bir başlangıç ​​kursu ve 2-boyutlu çizim oluştururken şekil, çizgi, perspektif, kompozisyon ve mekân duygusu teknikleri vurgulamaktadır. Öğrenci ortamlar genellikle çeşitli tanıtılacak ve atamalar hem serbest elle yanı sıra mekanik yöntemler de içerebilir.

Sanat ve Tasarım Ders Planları
Bu derste önemli sanatçılar ve sanat formları, malzeme, yöntem ve tasarım ilkeleri evrimi dahil olmak üzere, görsel sanatlar alanında tarihsel değişimi inceliyor. Öğrencilerin tarihsel mimari değişiklikleri, heykel, resim, grafik çalışmaları ve diğer eserler değerlendirirken sanatçının kültürel ve toplumsal değişimlerin etkileri incelenmektedir.

Tasarım Temelleri Ders
2-D sanatının temel tasarım elemanları sunulmaktadır, bu çizgi, renk, şekil, biçim, doku ve uzay içerir. Öğrenciler çeşitli vurgu, birlik, denge ve kontrast gibi tüm görsel kompozisyonlar, tasarım dahil örgütsel ilkelerini öğrenir. Her prensibi çerçevesinde değişikliğin etkisi tasarımcı tarafından farklı kararlar kendi tasarımı içinde bir odak noktası ilgi eklemek ve belirli unsurları arasında bir hiyerarşi vurgulamak nasıl açısından tartışılmıştır.

İleri Tasarım Kursu
Çağdaş ve 3-D tasarımları ile ilgili tasarım elemanları sunulmaktadır ve tel, kil, alçı ya da diğer medya kullanan stüdyo çalışmaları 3 boyutlu form ve uzay göstermek için sokulabilir. Öğrenciler 3-D tasarım gereksinimleri tarafından sunulan kavramsal ve teknik sorunları değerlendirmek ve çözmek için araçlar öğrenmek.

Tasarım Kursu Renk
Bu ders renk ve tasarım önemli bir unsuru olarak önemini teorisi üzerine odaklanmıştır. Görsel kompozisyonlar üzerindeki potansiyel etkisi ile ilgilidir gibi benzer ve tamamlayıcı renkleri gibi kavramlar da dahil, renk tekerleği kullanımı, gözden geçirilmiştir. Öğrenciler ayrıca renkli toplumumuzun sahip olduğu psikolojik ve sosyal bağlantıları keşfetmek olabilir.

Grafik Tasarım Kursu Giriş
Grafik tasarım alanında endüstrisinde kullanılan terminoloji yanı sıra tanıtıldı. Dersler hem teknik içeriği yanı sıra yaygın grafik tasarım yazılımı kullanımı değişir. Tipik olarak, kurslar tasarım değişikliği görsel algı nasıl etkilediğini gösteren bir örnek olarak letterform tanıtmak ve değerlendirmek olacaktır.



0 kisinin yorumu: