Zuckerberg Facebook'u satacak mı ?Facebook erken yatırımcıların bazıları aldıkları ilk fırsatta tesisindeki stok kapalı satılan, ancak CEO'su Mark Zuckerberg, en azından önümüzdeki yıl için kendi hisseleri üzerinde asılı.
Milyon yaklaşık 444 hisse artı başka 60 milyon için bir seçenek sahibi Zuckerberg, Salı günü geç saatlerde bir Facebook düzenleyici dosyalama onun planlarını açıkladı.
Facebook (FB) hisseleri Mayıs ayında şirketin halka arzı bu yana yaklaşık% 54 düştü, ve stok Salı günü işlem günü boyunca düşük yeni bir rekor. Zuckerberg onun stoğu üzerine asılı olurdu açıklandı beri Ancak, Facebook hisselerinin sonra saat ticareti yaklaşık% 2 oranında yükseldi.
Iki büyük Facebook isimleri hisse bazı dökümünü yaptım sonra Zuckerberg satan olmayacak haberleri geliyor. Erken yatırımcı Peter Thiel yaklaşık bir kaç gün sonra Facebook kurucularından Dustin Moskovitz bir küçük satış takip, Ağustos ayında tamamen paraya.
Thiel ve Moskovitz sağ kendi payları için "kilitlenme" kurallar bitiminden sonra satılan, hangi şirket içerdekilerin bir süre için satması yasaklandı edilmiştir. Facebook bir katmanlı tıkanabilir sistemi vardır ve Zuckerberg 29 Ekim'de veya daha sonra satmak için seçilmiş olabilir.
Bunun yerine, Zuckerberg - Kim onun büyük vergi faturası kapsayacak Facebook'un Mayıs IPO sadece yeterli hisselerini sattı - en azından önümüzdeki 12 ay boyunca hisse tutacak.
Facebook'un dosyalama diğer çalışanların da beklenenden daha kısa sürede satmak mümkün olacağını açıkladı. Facebook'ta 14 Kasım'da dış ticarete konu olan hisse senedi içine çoğu personel tarafından düzenlenen "kısıtlı stok birimleri" nin özel bir formu dönüştürmek için planlanan vardı.

0 kisinin yorumu: