DOJ, kitap yayıncıları, Apple kadar izin vermeyin lütfen

Bu indirimli kitap perakendeciler için yanlış değil, ve bir rakip pazar payı kaybetme fiyatları sabitlemek veya tüketicilere hile için bahane değildir.
Yani ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Denise Cote Apple ve ülkenin en iyi kitap yayıncılarının yanı sıra, e-kitap perakendeciler için dün gönderdiği mesaj.
Nisan ayında, Adalet Bakanlığı dava açtı ve e-kitap fiyatları yükseltmek için Apple ile komplo ülkenin en büyük kitap yayıncıları beş suçladı. Kısa bir süre sonra, DOJ sanığın yayıncılar üç ile bir anlaşmaya varılmıştır. Aylarca, kitap endüstrisi yerleşim saldırdı, ama Cote dün anlaşmayı onayladı.
Beş sanık yayıncılar, üç yerleşmiş: News Corp 's HarperCollins Publishers, Lagardere SCA en Hachette Book Group ve Simon & Schuster (CNET yayınlamaktadır CBS aittir). İki yıllık bir asgari için fiyatları indirim e-kitap tüccarlar izin anlaşılan yerleşti yayıncılar. Onlar da iBookstore düşük teklif ya da en azından ciltli yeni sürümler üzerinde herhangi bir yerde bulunan en düşük fiyat maç olacağını garanti hangi Apple ile bir sözleşme iptal etmeyi kabul etti.


1971 yılında kurulan, geçen yıl iflas etti ve kapandı Sınırı.
Apple ve Pearson Penguin Group ve Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck en Macmillan Publishers zalimler inkâr ve önümüzdeki Haziran mahkemeye kendi halinde alacak. Rekabetçi bir bakış açısıyla, şimdi çok önemli değil. Durum büyük ölçüde bitti. Apple ve yayıncılar yıllar mücadele harcayabilirsiniz ve Amazon olasılıkla pazar payı iadesi olacak ise tüm bu 2010'dan önce sahipti.
O yıl oldu hükümet Apple iddia ve itham kitap yayıncıları hareket kendi planını ayarlayın.
Ona 45 sayfalık kararda, Fildişi Apple ve başka hemen herkes kitap endüstrisi bağlı tarafından yapılan iddiaları reddederek. Yerleşim eleştirenler hükümetin yanlış anlamışsın iddia ve Amazon tüketicilere gerçek bir tehdittir. Web en büyük perakendecisi, argüman gider, kitap satış kaybı indirim ve almak için istekli olduğunu bu yüzden rekabeti öldürmek ve e-kitap pazarının kontrolünü ele geçirebilir.


Yasal Kısaca, Yazarlar Birliği geçtiğimiz günlerde e-kitaplar için düşük maliyetli fiyatlandırma neden çünkü DOJ yerleşme reddetmek için mahkemeye sordu "geleneksel kitapçılar ve Kindle tescilli dünyasına ticareti götürmek."
DOJ Çarşamba günü Authors Guild yanıt eğe, Terimin çekirdek şuydu: "rekabet korkusu fiyat tespiti için bir savunma değildir."
Kitap endüstrisinin dışında çoğu insan anlamak gibi bir çok basit bir kavram budur. Apple'ın işbirliği ile - - Amazon zor rekabet yapıyor diye bazı kulübesindeki içinde huddle güçlü yayıncıların hakkını vermez ve onlara uygun rekabet peyzaj şekillendirecek.
DOJ bu hassas Sherman Antitröst Yasası önlemek için tasarlanmıştır davranışlar olduğunu söyledi.

0 kisinin yorumu: