Bitkisel Astroloji: Cayenne nedir, nasıl yapılır ?Ot cayenne mutfak dolap da doğal tıp kabine olarak ikiye katlayabilirsiniz nasıl büyük bir örnektir. Cayenne gıda gelirken ve iyi sağlık ateşleyemezler yedi bin yıllık geçmişi olan bir gıda ve ilaç.

Onun sağlık yararları daha da beğenisini kazanmak için, bitkisel astroloji merceğinden cayenne (yanı sıra diğer otlar) incelemek mümkündür. Bu bakış itibaren biz bu botanik çare sağlık ve refahı korumak için hizmet edebilir neden olarak yeni bir anlayış kazanabilir.

Cayenne Mars tarafından yönetiliyor

Cayenne gezegen kuralları veya Koç, bağlı Mars, ve co-kurallar Scorpio ile ilişkilidir. Mitolojisinde, Mars, cesur bir savaşçı onun cesareti ve gücü için saygın, Roma savaş tanrısı idi. Mars gezegeni enerjisi sizin istek ve iradeye ifade enerji vererek, ateşli olduğunu. Tıbbi astrolojisinde, Mars dolaşım sistemi ve kaslar yanı sıra enflamasyon, ateş, tahriş ve fizyolojik süreçleri ile ilgilidir.

Fiziksel Özellikler

Cayenne fiziksel özellikleri çok Mars (Mars gibi) vardır. Bu bir ateşli kırmızı renk ve bir sıcak ve keskin bir tadı vardır. Adını serbest bir Mars mizaç ile ilişkili olabilir bir eylem ", ısırmak" anlamına gelen Yunanca kelime türetilmiştir. Cayenne fitokimyasallar çeşitli oluşur rağmen, araştırmacılar kurucu kapsaisin, eşsiz şifa özellikleri bir sürü acı oluşturduğuna inanıyoruz.

Cayenne ve Ağrı

Cayenne prömiyeri kullanımlarından biri bir ağrı kesici gibidir. Ağrı kendini ifade tehdit, çok zayıflatıcı olabilir. Yaşam için dayanıklılık korumak için Mars savaşçı nitelikleri, mücadele ağrı ile Cayenne,. Cayenne genellikle doğrudan etkilenen bölgeye yakın deriye uygulanan bir topikal krem ​​şeklinde, ağrı tedavisi için kullanılır. Tesadüfen, cilt Oğlak, Mars yüce olduğu işareti ile ilişkilidir.

Cayenne içinde kapsaisin çeşitli mekanizmalar yoluyla ağrıyı azaltmak için düşünülmektedir. Bu P maddesi, ağrı hissedebilir için vücudun yeteneği ile ilgili bir nörotransmitter düzeylerini modüle. Sonradan onun tükenmesine yol açar P maddesi, serbest sinirleri uyarır. P maddesi düzeyleri ile alçaltılmış, algılanan ağrı miktarında bir azalma söz konusudur. P maddesi üzerindeki etkilerine ek olarak, kapsaisin endorfinler, vücudun doğal ağrı kesici üretimini uyarır.

Klinik araştırmalar ağrı ayırt edici özelliği olan koşullar, çeşitli etkili olduğu kapsaisin göstermiştir. Çeşitli çift kör çalışmalar postherpetik nevralji (zona), diyabetik nöropati ve post-cerrahi ağrı iyileştirmek için göstermiştir.

Kapsaisin da osteoartrit ve romatoid artrit ile ilişkili eklem ağrıları hafifletmek için tespit edilmiştir. Bu koşulların her ikisi de, Mars ile ilişkili bir iltihap fizyolojik süreci kapsar.

Bir Sıcaklık Regülatörü olarak Cayenne

Cayenne onun Marslı gibi ısı için bilinir iken, sıcaklık dengesini getirmek için onun ateşini kullanmak gibi görünüyor. Bu bağlamda, acı sıcaklığı ahenkleşme etkileri Terazi, Mars'ın yönetimindeki Koç karşısındaki burcun nitelikleri sergilerler.

Cayenne o aşırı ısıya maruz kaldığında vücudu soğutur ve aşırı soğuğa maruz kaldığında ısıtır. Cayenne için kullanılan tropikal iklim kültürleri ile çok popüler bir baharat "ısı yenmek." It vücut ısısında bir azalmaya neden hipotalamus bölgesindeki soğutma merkezi, uyarır çünkü bu etkiye sahip görünüyor. Alternatif olarak, dolaşım sistemini uyarmak için kabiliyeti nedeniyle, acı da soğuk iklimlerde insanlar tarafından ısı için ödüllendirildi. Dağcılar, kayakçıları ve snowboard soğuk dışarı gitmeden önce elleri ve ayakları cayenne krem ​​uygulamak isteyenler arasındadır.

Cayenne Nasıl Kullanılır

Cayenne kapsüller ve eriyikler gibi formlar, çeşitli mevcuttur. Bir cayenne takviyesi almak istemiyorsanız, hala tarifleri baharat olarak taze cayenne dahil ederek ondan yararlanabilir.

Topikal kullanım için Cayenne krem ​​genellikle yüzde 0,075 oranında kapsaisin 0.025 arasındaki içerir. İlk başta, yanma hissi yaşayabilirsiniz, ancak sürekli kullanımı ile, onlar düşmelidir. Eğer senin gözlerinde krem, burun veya ağız alamadım sağlamak için cayenne kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın emin olun. Bunun yerine hazırlanmış bir acı krem ​​kullanarak, bazı insanlar bir pembe renk açmak için beyaz renkli vücut kremi ile yeterince taze cayenne karıştırarak kendi yapmak.

Size herhangi bir sağlık durumunun tedavisinde cayenne veya diğer besin takviyeleri kullanarak düşünme eğer her zaman lisanslı bir sağlık kuruluşu danışmak önemlidir. Ayrıca, sen s / o herhangi bir potansiyel ilaç-takviyesi etkileşimleri değerlendirmek, böylece aldıkları besin takviyeleri tüm ilgili sağlık kuruluşu söylemelidir.

0 kisinin yorumu: