Anne Olarak Kadın: Venüs-Ceres Krizi
Bizim modern "uygar" toplum olarak, seven bir kişi olarak kadının rolü ayrılır. Duygusal, erotik fonksiyonu (sevgilisi olarak kadın) annelik rolünden (anne olarak kadın) dan kopuk olmuştur. Anne-çocuk bağının duyumsal yönü bastırma bir örnek olarak plastik emzik kullanılmasıdır. Birkaç kişi bunu toplum içinde açıkça çocuğunu sütüyle beslemek için bir anne için sosyal açıdan kabul edilebilir olduğunu hissediyorum, ama görünüşe süreci zevk ise, biraz pornografik ve hatta ensest olarak kabul edilir. Ama bilim kadınların biyolojik bölünmüş olmadığını söyler. Sevişmek ve bakım yanı sıra, normal doğum için ortak olan bir fizyolojik davranışı yoktur. Hormon oksitosin orgazm, emzirme ve doğum sırasında serbest bırakılır.

Neden modern toplumda erotik ve anne sevgisi arasında böyle bir ayrım geliştirmiştir? Annelik, genellikle sosyal ilişkinin başlangıç ​​modeli olarak tutulduğunda, cinsel etkileyici kadın genellikle vahşilik, ilkelliktir ve varlığın daha az-daha-uygar düzeni ile ilişkilidir. Biz din, hukuk ve sosyal standartların kadının bu bölünmüş görüntü için sonsuz destek bulmak, ama en belirgin kanıtı eski bir mitolojiye geri izlenebilmektedir.

Efsane Kadın

Yunan mitolojisinde, annelik tanrıçası, "Mother Earth" (Ceres onun Roma adı) Demeter oldu. Yunanlılar ve Romalılar da tarım (Earth ile işbirliği) ile insanlığın uygarlaşma sorumlu tanrıça olmak Demeter-Ceres düzenledi. Rum tanrıça Afrodit (Venüs), diğer yandan, üreme yol açar çekiciliğine sembolik idi. Afrodit-Venüs de evlilik sosyal onaylı durumuna rahatsız edici bir etkisi olarak kabul edildi. Antik mitler, Venus kendini mutlu evli değildi; o çok evlilik dışı ilişkiler yürüttü ve olası partnerler birbirlerine aşık neden onu çok zaman geçirdim.

Bu mitolojik bölümü aynı şekilde astroloji sembolize edilir. Venüs gezegeni cazibe, cinsel üreme biyokimyasal-hormonal düzeyde ve duyular yoluyla sosyal etkileşim erken aşamalarında temsil eder. Astro-mitolojisinde Venüs ilişki tensel zevkler öncelikle ilgileniyor. O neslinin devamı için cinsellik teşvik, yine de onun sonucu, gebelik tanrıçası asla. Astroloji asteroid Ceres ve Ay'ın doğum ve annelik hükümdarları gibi, ve beraberinde tüm sorumluluklarını dikkate alır. Ceres ve Ay'ın bazı "eski ikinci mesleği," annelik denilen şeyi temsil ederken Venüs sıklıkla, fuhuş ("eski mesleği") ile ilişkilidir.

0 kisinin yorumu: